Aston Martin rozważa wejście do Formuły 1

W przyszłym roku w Formule 1 zadebiutować może Aston Martin. Decyzja należy do prezesa firmy, Davida Richardsa, który był wcześniej szefem teamów Benetton i BAR

Mercedes chce opuścić F1 ?

A wszystko to dzięki zaleceniom Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), nakazującej ekipom zmniejszanie budżetów. Rywalizacją za mniejszy koszt zainteresowanych jest więcej zespołów - w środę zamiar powrotu do Formuły 1 ogłosiła Lola.

Richards nosił się z pomysłem powrotu już w zeszłym sezonie, ale wówczas miało się to odbyć pod szyldem założonej przez niego organizacji wyścigowej Prodrive. Williams wniósł jednak pozew przeciw rozwiązaniom użytym przez Prodrive i Richards wycofał się z pomysłu. Teraz zapowiada powrót, o ile będzie widział możliwość walki z finansowymi gigantami, takimi jak Ferrari, McLaren, Renault i Williams.

- Myślimy o wejściu do Formuły 1 w 2010 r. całkiem serio - mówi Richards. - Chcemy jednak zasad, dzięki którym będziemy mogli być konkurencyjni. Nie chcemy być tylko statystami.

Richards zastrzegł, że nie podjęto jeszcze decyzji czy ewentualny zespół będzie nosił nazwę Aston Martin. Firma nie miała wcześniej absolutnie żadnego kontaktu z F1.

Kalendarium kibica Formuły 1 na weekend 24-26 kwietnia (czas Polski):

Piątek 24.4.

9:00 - Pierwszy trening

13:00 - Drugi trening

Sobota 25.4.

10:00 - Trzeci trening

13:00 - Kwalifikacje (Relacja na żywo w Sport.pl)

Niedziela 26.4.

14:00 - Wyścig (Relacja na żywo w Sport.pl)

W Bahrajnie deszczu nie będzie. Ale burza piaskowa... ?

Więcej o: