F1: GP Wielkiej Brytanii zagrożone przez proces sądowy

Przyszłość Grand Prix Wielkiej Brytanii stanęła w czwartek pod znakiem zapytania, Właściciele Donington Park, gdzie odbywać się miał od 2010 r. wyścig, podjęli kroki prawne przeciwko firmie obsługującej wyścig

Aston Martin i Lola chcą wejść do F1 ?

Wheatcroft & Son Ltd skierowało sprawę do sądu w Derby County. Firma domaga się zaległych 2,5 mln funtów za dzierżawę oraz zakończenia umowy z natychmiastowym skutkiem.

Donington Ventures w styczniu 2007 r. otrzymało 150-letnią dzierżawę toru. W lipcu 2008 r. zdobyło 10-letni kontrakt na organizację GP Wielkiej Brytanii. Obecnie odbywa się ono na Silverstone, w przyszłym roku miało przenieść się na Donington Park.

- Mimo tego, że przez wiele długich miesięcy otrzymywaliśmy z ich strony nieustanne zapewnienia, bez przerwy nie udawało im się dotrzymywać warunków dzierżawy - odczytał treść pisma swoich prawników Kevin Wheatcroft. - Wstrzymywaliśmy się od podejmowania kroków prawnych tak długo, jak było to możliwe, ale nie mamy już innego wyjścia, jak wszcząć postępowanie mające na celu przywrócenie nam ogromnego czynszu i anulowanie dzierżawy.

Szef F1 Bernie Ecclestone zapowiedział już wcześniej, że jeżeli tor nie będzie gotowy na ugoszczenie wyścigu, to i tak nie wróci on na Silverstone i Wielka Brytania zostanie pozbawiona swojego GP.

Kalendarium kibica Formuły 1 na weekend 24-26 kwietnia (czas Polski):

Piątek 24.4.

9:00 - Pierwszy trening

13:00 - Drugi trening

Sobota 25.4.

10:00 - Trzeci trening

13:00 - Kwalifikacje (Relacja na żywo w Sport.pl)

Niedziela 26.4.

14:00 - Wyścig (Relacja na żywo w Sport.pl)

Mercedes rozważa wycofanie się z F1 ?

Więcej o: