Mercedes przyznaje, że rozważa wycofanie się z Formuły 1

Podczas gdy McLaren przygotowuje się już do GP Bahrajnu, jego niemiecki partner i dostawca silników Mercedes-Benz rozważa zakończenie przygody z Formułą 1

Kubica liczy na KERS w Bahrajnie ?

Przyznał to otwarcie Helmut Lense z rady nadzorczej Daimler AG (kiedyś Daimler-Benz). Mercedes boryka się z problemami z powodu kryzysu finansowego oraz zapaści w branży motoryzacyjnej. W związku z tym Lense wpadł na pomysł, że pieniądze przeznaczane na McLarena mogą zostać lepiej wydane. Mercedes mógłby pozostać w Formule 1, ale wyłącznie jako dostawca silników.

- Celem Daimlera jest być przodownikiem "zielonej technologii". Czy Formuła 1 do tego pasuje? Czy może byłoby właściwym krokiem zrezygnowanie z Formuły 1 i skoncentrowanie się na technologiach zmniejszających zanieczyszczenie powietrza? - pyta retorycznie Lense.

Mercedes-Benz posiada 40 proc. udziałów w zespole McLaren-Mercedes.

Dla słabo spisującej się ekipy z Woking nastały ciężkie czasy. 29 kwietnia Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) ma zdecydować o karze dla McLarena w związku z aferą, ochrzczoną w Wielkiej Brytanii "liegate" - na polecenie zespołu Lewis Hamilton kłamał, że miał kłopoty z bolidem.

- Mogę tylko powiedzieć, że jeśli będzie to kara niesprawiedliwie wielka, mój sponsor może opuścić zespół - powiedział w "The Telegraph" pracownik jednego z poważniejszych sponsorów Anglików.

Kalendarium kibica Formuły 1 na weekend 24-26 kwietnia (czas Polski):

Piątek 24.4.

9:00 - Pierwszy trening

13:00 - Drugi trening

Sobota 25.4.

10:00 - Trzeci trening

13:00 - Kwalifikacje (Relacja na żywo w Sport.pl)

Niedziela 26.4.

14:00 - Wyścig (Relacja na żywo w Sport.pl)

Deszczu nie będzie. Ale burza piaskowa... ?

Więcej o: