Prezes Orlenu zapewnia: Orlen pozostanie w Formule 1 i będzie związany z Robertem Kubicą

Wciąż nie wiemy, czy Robert Kubica będzie w przyszłym sezonie kierowcą Formuły 1. - Orlen pozostanie w Formule 1 i Orlen będzie związany z Robertem Kubicą - zapewnił Daniel Obajtek, prezes Orlenu, w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Robert Kubica zapowiedział kilka tygodni temu, że po sezonie 2019 odchodzi z Williamsa. Nie jest znana wciąż przyszłość Polaka. Kubica chciałby pozostać w Formule 1 jako kierowca wyścigowy, a w rozmowach wspiera go PKN Orlen. - Nie wchodzi się do Formuły 1 tylko na rok. To budowanie marki. Prowadzimy rozmowy z paroma partnerami w tym zakresie. Orlen pozostanie w Formule 1 i Orlen będzie związany z Robertem Kubicą - przyznał Daniel Obajtek, prezes Orlenu, w rozmowie z „Pulsem Biznesu”.

Kubica nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał:

Zobacz wideo

Prezes Orlenu tłumaczy, kiedy dowiemy się więcej o przyszłości Kubicy

Dziennikarze dopytywali Obajtka, czy Orlen ma plan awaryjny na wypadek, gdyby Kubica miał w przyszłym sezonie nie znaleźć miejsca w F1. - A czy ja powiedziałem, że nie będzie jeździł? Powiedziałem, że prowadzimy rozmowy. Że Orlen pozostanie w Formule 1. I że Orlen pozostanie z Robertem Kubicą - podkreślił.

Od kilku tygodni media informują, że państwowy gigant paliwowy negocjuje z zespołami Formuły 1. Kiedy możemy spodziewać się informacji dotyczących przyszłości Kubicy? - Niebawem udzielimy pełnej informacji. Będziecie państwo zadowoleni. Sprawa będzie jasna w ciągu półtora miesiąca, może dwóch miesięcy – przyznał Obajtek.

Więcej o: