Mechanik Williamsa bez ogródek o Kubicy: Zasługuje na lepszy bolid

Teo Santos, mechanik Williamsa, w rozmowie z portalem powrotroberta.pl przyznał, że Robert Kubica powinien mieć lepszy bolid i wtedy pokazałby swoje umiejętności. O Polaku wypowiadał się w samych superlatywach.

Santos od ponad piętnastu lat pracuje jako mechanika Williamsa. Współpracował z wieloma kierowcami, m.in. Nickiem Heidfeldem, Markiem Webberem, Nico Rosbergiem, Valtterim Bottasem, Felipe Massą, Sebastianem Vettelem czy właśnie Kubicą, którego chwali za podejście do pracy i zaznacza, że ma bardzo duży talent. – Poznałem go podczas jego pierwszego testu w Williams. Jest cudowną osobą, bardzo mocno stąpającą po ziemi i bardzo zabawną. Ma ogromny talent i jest bardzo inteligentny – podkreśla Santos w wywiadzie dla portalu powrotroberta.pl. – Jest bardzo, bardzo wymagający, co jest dobre dla zespołu, bo nakręca nas do działania. Nie jest tak kapryśny i wybredny jak wielu innych kierowców. Niesamowity kierowca, aby z nim pracować. Jest zdeterminowany i nie pozwala, aby jakiekolwiek ograniczenia go powstrzymały przed jego celem. Robert zawsze ma dla nas czas: chodzi z mechanikami na gokarty albo jemy wspólnie kolację – dodał.

Robert Kubica powinien mieć lepszy bolid

Mechanik Williamsa żałuje, że po tym sezonie Kubica odejdzie z Williamsa. Rozumie jednak jego decyzję. - Szkoda, że nie będzie już z nami jeździł. Zasługuje jednak na lepszy bolid, aby pokazać swój prawdziwy potencjał. Będzie nam go brakowało, ale trzymam kciuki za niego, aby pozostał w F1 i dostał w końcu samochód! – powiedział.

Następny wyścig odbędzie się 13 października w Japonii.

Więcej o: