Robert Kubica zyskał pozycję na starcie przed GP Hiszpanii! Rywal Polaka ukarany

Robert Kubica zyskał pozycję na starcie przed GP Hiszpanii na torze Catalunya. Polak wystartuje z 17. pola startowego. To efekt kary dla Nico Hulkenberga z Renault.

Nico Hulkenberg został ukarany startem z alei serwisowej do wyścigu o Grand Prix Hiszpanii. Ekipa Renault złamała zasady parku zamkniętego zmieniając specyfikację bolidu Niemca. To oznacza, że Robert Kubica zyska jedną pozycję na starcie. Polak ruszy z 17. pola startowego. Za nim będzie George Russell i startujący z alei serwisowej Nico Hulkenberg i Antonio Giovinazzi z Alfa Romeo Racing-Ferrari.

Zobacz wideo

Niemiec podczas pierwszego segmentu czasówki w Barcelonie uszkodził przednie skrzydło po kontakcie z barierą. Element w Renault prowadzonym przez Hulkenberga był w najnowszej specyfikacji i zespół z racji ograniczonej liczby części, zmuszony był powrócić do starszego skrzydła. FIA poinformowała, że zespół wymieniając nos wraz ze skrzydłem na starszą specyfikację złamał zasady parku zamkniętego. Ponadto Renault miało o tym nie informować sędziów. Zgodnie z regulaminem, 31-latek wyruszy do dzisiejszych zmagań z alei serwisowej. Hulkenberg uzyskał podczas kwalifikacji szesnasty wynik.

Robert Kubica przed ukaranym Russellem

Robert Kubica w sobotnich kwalifikacjach zajął ostatnie, 20. miejsce, przegrywając z George'm Russellem o blisko 1,2 sekundy. Wystartuje jednak przed nim - Brytyjczyk otrzymał karę przesunięcia o 5 pozycji startowych w tył za wymianę skrzyni biegów po wypadku, który przydarzył się kierowcy Williamsa w trzecim treningu. Początek wyścigu o GP Hiszpanii w niedzielę o godz. 15.10.

Więcej o: