F1. Ta grafika pokazuje dramat Williamsa i Roberta Kubicy. Mercedes daleko z przodu.

Robert Kubica w sobotnich kwalifikacjach przed GP Hiszpanii zajął ostatnie, 20. miejsce. Znacznie gorszą informacją jest jednak jego strata do zespołowego partnera, która wyniosła aż 1,2 sekundy. Zdecydowanie najlepszy był Valtteri Bottas, który wygrał z Lewisem Hamiltonem o ponad 0,6 sekundy.

Robert Kubica w sobotnich kwalifikacjach przed wyścigiem o Grand Prix Hiszpanii zajął ostatnie, 20. miejsce. Wystartuje jednak przed swoim zespołowym partnerem, George'm Russellem, który z powodu wypadku w trzecim treningu musiał wymienić w swoim bolidzie skrzynię biegów, co wiąże się z karą przesunięcia o pięć pozycji startowych w tył.

Zobacz wideo

Strata Roberta Kubicy do swojego zespołowego partnera wyniosła aż 1,2 sekundy. To przepaść, której nie da się jasno wytłumaczyć. Polak sugerował, że został przyblokowany przez Sebastiana Vettela na swoim najszybszym okrążeniu, jednak miało to niewielki wpływ na różnicę pomiędzy kierowcami Williamsa. Różnicę pomiędzy Kubicą a resztą stawki doskonale obrazuje grafika przygotowana po sesji kwalifikacyjnej.

GP HiszpaniiGP Hiszpanii screen

Oprócz straty Kubicy do pozostałych kierowców, dużą uwagę skupią także przewaga Mercedesów nad pozostałymi kierowcami w czołówce. Valtteri Bottas o ponad 0,6 sekundy pokonał Lewisa Hamiltona, który miał jeszcze 0,2 sekundy przewagi nad Sebastianem Vettelem. Widać w ten sposób, jak znakomicie do rywalizacji w Hiszpanii przygotowane są "Srebrne Strzały".

Więcej o: