George Russell skomentował zamianę podwozia z Robertem Kubicą

- Jak na tak lekkie uderzenie uszkodzenia bolidu były bardzo duże - przyznał George Russell po incydencie w trakcie ostatniego treningu przed GP Hiszpanii. Kierowca Williamsa odniósł się również do zamiany podwoziami z Robertem Kubicą.

Pięć minut przed zakończeniem ostatniego treningu przed GP Hiszpanii na torze wywieszono czerwoną flagę po wypadku George'a Russella. Kierowca Williamsa obrócił się w czwartym zakręcie, uderzając tyłem bolidu o bariery z opon. - Jak na tak lekkie uderzenie uszkodzenia bolidu były bardzo duże - powiedział kierowca Williamsa w rozmowie z Cezarym Gutowskim z "Przeglądu Sportowego". Brytyjski kierowca odniósł się również do zamiany podwoziami z Robertem Kubicą. - Nie czuję różnicy po przejściu na "chassis" Roberta” - przyznał mówiąc p ramie konstrukcyjnej pojazdu.

Zobacz wideo

Robert Kubica w sobotnich kwalifikacjach zajął ostatnie, 20. miejsce, przegrywając z George'm Russellem o blisko 1,2 sekundy. Wystartuje jednak przed nim - Brytyjczyk otrzymał karę przesunięcia o 5 pozycji startowych w tył za wymianę skrzyni biegów po wypadku, który przydarzył się kierowcy Williamsa w trzecim treningu. Początek wyścigu o GP Hiszpanii w niedzielę o godz. 15.10.

Więcej o: