TKH Toruń - KH Sanok 9:3

HOKEJ NA LODZIE. PLH. Toruńscy hokeiści potraktowali pojedynek z zespołem z Sanoka jak trening przed trudniejszymi meczami. W drugiej i trzeciej tercji strzelili aż osiem bramek i w dobrym stylu rozgromili rywali 9:3.

Tylko pierwsza tercja pojedynku hokeistów toruńskich i sanockich była wyrównana. Wynikało to jednak nie z umiejętności sanoczan, ale nonszalancji gospodarzy. Torunianie byli mało aktywni i nie grali tak agresywnie jak w trakcie ostatniego meczu na Tor-Torze z tyskim GKS. Choć już w trzeciej minucie TKH objął prowadzenie po strzale Jarosława Dołęgi, to goście na początku drugiej odsłony zdołali doprowadzić do wyrównania. Wykorzystali okres gry w przewadze, ponieważ na ławce kar w tym czasie przebywał Robert Fraszko. To wyraźnie zirytowało zawodników Jarosława Morawieckiego, którzy bardzo szybko zmienili całkowicie obraz gry. Byli już szybsi od przeciwników, wyprzedzali rywali w walce o krążek, a przede wszystkim posyłali go raz za razem w kierunku bramki sanoczan. W efekcie w ciągu kwadransa drugiej tercji aż pięć razy cieszyli się po udanych akcjach. Najbardziej efektowną zdobył Robert Suchomski, który w 36 minucie bardzo mocnym strzałem z niebieskiej linii posłał "gumę" w okienko bramki sanoczan. Chwilę później wynik spotkania podwyższyli jeszcze Karol Piotrowski oraz aktywny we wtorek Dołęga. Gospodarzom udało się nawet zdobyć dwie bramki w ciągu zaledwie 22 sekund. W 44. minucie dokonali tego Daniel Laszkiewicz oraz najlepszy na lodzie Robert Suchomski. - Nie pamiętam, kiedy ostatni raz zdobyłem tyle bramek - stwierdził po meczu.

Tercje: 1:0, 5:1, 3:2.

1:0 Dołęga (3.), 1:1 Mermer (23.), 2:1 Suchomski (25.), 3:1 Laszkiewicz (33.), 4:1 Suchomski (36.), 5:1 Piotrowski (38.), 6:1 Dołęga (40.), 7:1 Laszkiewicz (44.), 8:1 Suchomski (44.). 9:1 Fraszko (50.), 9:2 Piekarz (53.), 9:3 Piekarz (56.).

SKŁADY:

TKH: Ł. Kiedewicz - Tyczyński, Fraszko; Korczak, Sokół; Piotrowski, Rajnoha; Ożóg, Chrzanowski - Sagło, Voznik, Laszkiewicz; Bomastek, Proszkiewicz, Dołęga; Myszka, Suchomski, Furo; Dalke, S. Kiedewicz, Jóźwik.

KH: Voroshnov - Burnat, Piekarz; Rąpała, Ciepły; D. Demkowicz, Miśków - Radwański, Koszarek, Niemiec; T. Demkowicz, Kostecki, M. Mermer; Dżoń, Piecuch, Galant oraz P. Karnas, T. Mermer.

Kary: TKH 14 min, KH - 12 min.

Pozostałe wyniki 24. kolejki Polskiej Ligi Hokejowej: Cracovia Comarch - Wojas Podhale SSA Nowy Targ 1:5, Dwory Unia Oświęcim - GKS Tychy 2:1, GKS Katowice - Stoczniowiec Gdańsk 1:8.