Tenis. Szarapowa i Wozniacki zmieniły rakiety

Maria Szarapowa od tego sezonu gra rakietą marki Head. Podpisany kontrakt gwarantuje jej za to ponad 2 miliony dolarów rocznie. Producenta rakiety zmieniła także numer jeden na świecie, Caroline Wozniacki. Obie zawodniczki nie mogą być usatysfakcjonowane początkiem sezonu.

Szarapowa zajmuje 18. miejsce w rankingu WTA, ale udanie wraca na kort po kontuzji i planuje powrót na szczyt. Piękna i utalentowana Rosjanka wciąż przyciąga kibiców na trybuny a wraz z nimi także zainteresowanie sponsorów. 23-letnia Rosjanka została właśnie twarzą marki Head.

Szarapowa dołączy do innych gwiazd kampanii "HEAD Racquet Rebels", Serba Novaka Djokovicia, Brytyjczyka Andy'ego Murray'a i Szweda Robina Soderlinga. Nowy kontrakt przyniesie jej ponad 2 miliony dolarów za sezon. Wcześniej Rosjanka przez ponad 10 lat była związana z marką Prince.

Wozniacki zmienia Babolata na Yonex. Straci?

Sprzęt zmieniła także numer jeden rankingu WTA Caroline Wozniacki. Polka reprezentująca Danię całą dotychczasową karierę grała rakietami firmy Babolat, a od tego sezonu posługiwać się będzie modelem VCore 100S marki Yonex.

Podobnie jak w przypadku Szarapowej, zmiana Wozniacki po najlepszym sezonie w karierze spowodowana jest chęcią zarobku. Firmy produkujące rakiety kusza największe gwiazdy tenisa grubymi milionami dolarów za promowanie ich produktów. Taka zmiana nie zawsze jednak musi wyjść na plus. Według ekspertów, Dunka będzie musiała szybko przystosować się do nowej rakiety, która będzie miała znacznie wydłużony kształt w stosunku do zaokrąglonej główki Babolata.

Kiepski początek sezonu

Nie jest wykluczone, że pazerność Szarapowej i Wozniacki zostanie ukarana. Obie zaczęły sezon znacznie poniżej oczekiwań. Szarapowa, rozstawiona w Auckland z numerem 1, odpadła już w ćwierćfinale. Tymczasem Wozniacki w finale pokazowego turnieju w Hongkongu uległa Rosjance Wierze Zwonariewej 1:6, 0:6. Tak gładko nie przegrała od lat.

Niewykorzystana szansa Jans i Rosolskiej ?

Więcej o: