Wimbledon. Agnieszka Radwańska przegrała w drugiej rundzie. Lucie Safarova po raz kolejny górą

Agnieszka Radwańska (30 WTA) odpadła już w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Nasza ostatnia reprezentantka w turniejach singlowych przegrała 5:7, 4:6 z Lucie Safarovą (66 WTA). Czeszka okazała się lepsza po raz piąty w ich szóstym bezpośrednim starciu.

W pierwszej rundzie Wimbledonu rozstawiona z numerem 32 Agnieszka Radwańska miała niezwykle ciężką przeprawę. Po obronie aż sześciu piłek meczowych pokonała ostatecznie Rumunkę Elenę-Gabrielę Ruse 6:3, 4:6, 7:5. Kolejna rywalka Polki, Lucie Safarova, była niewielką faworytką spotkania drugiej rundy. Spośród ich pięciu wcześniejszych pojedynków Czeszka wygrała bowiem aż cztery. 

Obie tenisistki bardzo dobrze rozpoczęły środowe spotkanie na korcie numer 2. Skutecznie serwowały i pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Przy stanie 5:4 Radwańska wywalczyła dwie piłki setowe, lecz żadnej z nich nie wykorzystała, wyrzucając loba i backhand na aut. Chwilę później to Safarova przeszła do ofensywy. Fenomenalnym returnem po linii przełamała serwis Polki, a następnie, jak na doświadczoną deblistkę przystało, zakończyła seta swoim podaniem.

Druga partia była popisem tylko jednej tenisistki. Safarova grała w swoim stylu, ofensywnie, wychodziło jej niemal wszystko. Przełamała Radwańską dwukrotnie i szybko wyszła na prowadzenie 4:0. Mimo sporych problemów przy własnym serwisie (Radwańska omal nie wyrównała na 5:5) udało jej się zakończyć spotkanie na swoją korzyść. Ostatecznie triumfowała 7:5, 6:4 i pewnie awansowała trzeciej rundy. Zmierzy się tam z Caroline Wozniacki lub Jekateriną Makarową.

Agnieszka Radwańska odpadła w drugiej rundzie Wimbledonu, co oznacza, że w turniejach singlowych nie ma już żadnego polskiego tenisisty. Krakowianka straci sporo punktów za ubiegłoroczną czwartą rundę i z pewnością spadnie w światowym rankingu. Możliwe, że po raz pierwszy od wielu lat nie będzie rozstawiona w turnieju wielkoszlemowym. Kolejny – US Open – startuje 27 sierpnia.

Lucie Safarova (Czechy) – Agnieszka Radwańska (Polska, 32) 7:5, 6:4

Więcej o: