Stal Rzeszów pojedzie przeciwko Gollobom

Żużlowcy Stali Rzeszów w niedzielę zmierzą się z Polonią w Bydgoszczy, w meczu 4. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej. W Bydgoszczy obecnie rządzą trzy pokolenia Gollobów.

Chcesz wiedzieć wszystko o żużlowcach Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Dziadek Władysław jest prezesem Polonii, jego syn Jacek trenerem, a zarazem zawodnikiem. Z kolei wnuk Władysława, syn Jacka, Oskar Ajtner Gollob juniorem bydgoskiego zespołu. Dwóch ostatnich będą chcieli zatrzymać żużlowcy z Rzeszowa.

Polonia to raczej nie będzie potęga w Nice Polskiej Lidze Żużlowej, ale zespół, który szczególnie u siebie może sporo namieszać. Do tej pory bydgoszczanie uzyskali dwa punkty, tyle samo co Stal. Stalowcy przed tygodniem nie jeździli, ponieważ pogoda storpedowała ich derbowe spotkanie z KSM-em Krosno. Ale w dokładnie takim samym zestawieniu jakim mieli jechać u siebie, pojadą do Bydgoszczy.

W barwach Stali zadebiutuje Duńczyk Rene Bach, który zastąpi słabo spisującego się Nicklasa Porsinga. Bach pojedzie w parze z Karolem Baranem. W niedzielę natomiast wyjaśni się, kto tym razem będzie drugim juniorem Stali, oczywiście występującym jako gość.

- Jedziemy powalczyć o jak najlepszy wynik - zapowiada Janusz Ślączka, trener rzeszowskich żużlowców. Początek meczu w niedzielę o godz. 15.30.

AWIZOWANE SKŁADY

POLONIA: 9. V. Kulakov, 10. M. Curyło, 11. J. Gollob, 12. A. Kudriashov, 13. M. Jędrzejewski, 14. O. Ajtner Gollob

STAL: 1. K. Baran, 2. R. Bach, 3. M. Kuciapa, 4. S. Nicholls, 5. D. Lampart, 7. G. Bassara

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: