MŚ w Lotach. Drastyczny upadek przedskoczka. Już po operacji [WIDEO]

Lukas Mueller zaliczył poważny upadek podczas testów skoczni mamuciej w Bad Mitterndorf. Skoczek jest już po operacji.

Przyczyną drastycznego upadku mogła być awaria sprzętu skoczka oraz trudne warunki atmosferyczne (mgła i gęsty opad śniegu). Mueller upadł na 120. metrze. Początkowo stracił przytomność i stracił czucie w nogach.

Mistrz świata juniorów z 2010 roku został przetransportowany karetką do szpitala uniwersyteckiego w Grazu (mgła wykluczała podróż helikopterem), gdzie natychmiast po przyjeździe przeszedł operację dolnej części kręgosłupa. - To poważny uraz, trudno na razie wystawić diagnozę - powiedział Ulf Karner, lekarz.

 

- Mueller stracił równowagę, kiedy nagle podbiło jego nartę. Powtórki telewizyjne pokazują, że nie wytrzymało wiązanie - stwierdził cytowany przez ctvnews.ca Harald Haim, dyrektor zawodów. W 2010 roku Mueller zaliczył poważny upadek na tej samej skoczni, jednak wtedy skończyło się jedynie na mocnych stłuczeniach.

Od poniedziałku przebiegają testy przed mistrzostwami świata w lotach narciarskich. Kwalifikacje do zawodów odbędą się w czwartek. Na piątek i sobotę przewidziane są konkursy indywidualne, na niedzielę - drużynowy.

Podobno każdy zna się na skokach. A ty? Sprawdź się!

Zobacz wideo
Więcej o: