Siatkówka. Wicemistrz Polski przenosi się do Jastrzębskiego Węgla

Graham Vigrass, czyli wicemistrz Polski z ONICO Warszawa, zostaje w Polsce. Siatkarz w kolejnym sezonie zagra w Jastrzębskim Węglu. Wcześniej klub zakontraktował m.in. Raphaela Margarido i Tomasza Fornala.

– Zdecydowałem się na wybór oferty Jastrzębskiego Węgla, ponieważ ten klub ma świetną historię, dużo znaczy w PlusLidze, a drużyna do której dołączę będzie silna. Mamy w składzie zawodników, którzy razem są w stanie osiągnąć sukces w przyszłym sezonie – uważa Kanadyjczyk.

Zobacz wideo

30-latek rozpoczynał swoją siatkarską przygodę w rodzinnym Calgary. Z ojczyzny przeniósł się na Stary Kontynent, a jego pierwszym klubem w Europie był francuski Arago de Sete. Następnie spróbował swoich sił w lidze tunezyjskiej, gdzie wraz z klubem Etiole Sportive du Sahel zdobył wicemistrzostwo oraz Puchar Tunezji. W 2015 roku trafił do ligi tureckiej, w której z drużyną Arkas Spor Izmir zajął trzecie miejsce, po czym przeprowadził się do Berlina. W Recycling Volleys spędził dwa sezony, dwukrotnie sięgając po mistrzostwo Niemiec i meldując się z zespołem w Final Four Ligi Mistrzów. Z reprezentacją Kanady w 2017 roku zajął 3. miejsce w Lidze Światowej, a sam został wybranym najlepszym środkowym tamtej edycji rozgrywek.

Co ciekawe, w sezonie 2018/2019 Graham Vigrass występował w ONICO Warszawa. Pod koniec rozgrywek zakończonych dla klubu srebrnym medalem, Kanadyjczyk miał problemy z grą w podstawowym składzie przez limit obcokrajowców.

Wcześniej kontrakt z klubem podpisał Raphael Margarido, który poprzedni sezon spędził w słabo spisującym się Chemiku Bydgoszcz. – Zdecydowałem się na przyjście do Jastrzębskiego Węgla po raz drugi, ponieważ jest to wielki klub, z którym mam sporo miłych wspomnień. Mam nadzieję, że w nadchodzących rozgrywkach będziemy mieli wiele okazji do wspólnego świętowania zwycięstw i sukcesów – mówi brazylijski siatkarz w komunikacie dla oficjalnego portalu klubowego.

Po "brązowym" sezonie 2018/2019 Jastrzębskiemu Węglowi udało się utrzymać "trzon" drużyny - Lukasa Kampę, Dawida Konarskiego, Jakuba Buckiego i najprawdopodobniej Juliena Lyneela i Christana Fromma. Drużynę zasilili m.in. Tomasz Fornal, Michał Szalacha czy (prawdopodobnie) Jurij Gładyr. Z klubu odeszli m.in. Grzegorz Kosok czy Nikodem Wolański.