Kolejny zawodnik idzie w ślad za Andreą Anastasim. Nowy rozgrywający w ONICO Warszawa

Michał Kozłowski został nowym zawodnikiem ONICO Warszawa. Doświadczony 34-letni rozgrywający podpisał kontrakt na dwa sezony.

Michał Kozłowski na pozycji będzie rywalizował z Antoine Brizardem. - Przychodzę do ONICO pomóc swoim doświadczeniem. Postaram się zrobić wszystko, by naciskać Antoine’a, motywować go do jeszcze lepszej gry. Nie skupiam się na sobie, najbardziej interesuje mnie to, jak będzie wyglądała drużyna. Chciałbym powalczyć o medal, bo do tej pory w swojej przygodzie z siatkówką zdobyłem tylko jeden krążek mistrzostw Polski - powiedział po przybyciu do stolicy Michał Kozłowski.

Zobacz wideo

- "Kozi" to doświadczony rozgrywający, który w trudnych momentach gwarantuje boiskowy spokój i wysoki poziom sportowy. Jestem przekonany, że jego wieloletnie doświadczenie na plusligowych parkietach pomoże drużynie w dalszym rozwoju, a jego postać pozytywnie wpłynie na wszystkich zawodników - skomentował w oficjalnym komunikacie klubu prezes ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

Na swoim koncie Kozłowski ma dwa tytuły mistrza Słowenii, dwa puchary Słowenii, brązowy medal mistrzostw Polski, a także Puchar Polski. Łącznie na boiskach PlusLigi wystąpił w 197 meczach.

Jego przejście prawdopodobnie ma związek z zatrudnieniem na stanowisku szkoleniowym Andrei Anastasiego, czyli byłego trenera Trefla Gdańsk, w którym grał Kozłowski. Choć transfer Włocha nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzony, to władze klubu ogłosiły już pozyskanie innego zawodnika z Pomorza, Piotra Nowakowskiego.

Więcej o: