Red Bull Bieg Zbójników - ostatnia prosta przed startem

2. edycja Red Bull Bieg Zbójników odbędzie się już w najbliższą sobotę w Białce Tatrzańskiej. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, uczestnicy będą pokonywać trasę krótszą, niż pierwotnie zaplanowana.

Z pewnością jednak w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska nie zabraknie zbójnickiego ducha walki oraz góralskiego klimatu! Zawody rozpoczną się przy dolnej stacji kolejki nr VI (Pasieka Express), a ukończą niezmiennie - na Jankulakowskim Wierchu.

Red Bull Bieg Zbójników 2015Red Bull Bieg Zbójników 2015 fot. Bartek Woliński fot. Bartek Woliński

Aura pogodowa znów stara się krzyżować plany miłośników sportów zimowych. Odwilż i ciepły wiatr, panujące w ostatnich dniach w Tatrach, uniemożliwiają przeprowadzenie zawodów Red Bull Bieg Zbójników na pełnej, 12 kilometrowej trasie. Dzięki zaangażowaniu Gospodarza - Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska - możliwe jest uruchomienie planu B i przygotowanie trasy podobnej do tej, na której rok temu mierzyli się biegacze. Trasa będzie krótsza i łatwiejsza niż zaplanowana, nie zabraknie jednak przygód i atrakcji! Zawodnicywystartują o godz.: 11:30 przy dolnej stacji kolejki nr VI (Pasieka Express). Dalej ponad 8 kilometrowy szlak będzie wiódł pod górę, przez trasy narciarskie i na szczyt Jankulakowskiego Wierchu. Zbliżającą się metę zwiastować będą okrzyki kibiców, dopingujących biegówkowych zbójników! Emocji nie zabraknie, pierwszy na szczycie zostanie zwycięzcą - zdobędzie trofea, wieczną chwałę oraz szansę reprezentowania naszego kraju na światowym finale Red Bull NordiX w Sztokholmie!

Rejestracja online na zawody prowadzona jest jeszcze tylko do 22 stycznia, do godziny 14:00 . Do tego momentu opłata startowa wynosi 50 zł. Zapisy prowadzone będą także w biurze zawodów, wówczas opłata startowa to 70 zł.

W związku ze zmianą trasy zawodów, w sobotę Biuro Zawodów zlokalizowane będzie podobnie jak w ubiegłym roku - na szczycie Jankulakowskiego Wierchu. Biuro Zawodów będzie otwarte w sobotę od godz.: 8:00 - 10:00. Osoby przyjeżdżające wcześniej mogą odebrać pakiet startowy już w piątek w godz.: 14:00 - 20:00 w Hotelu Bania.

Red Bull Bieg Zbójników 2015Red Bull Bieg Zbójników 2015 fot. Bartek Woliński fot. Bartek Woliński

HARMONOGRAM ZAWODÓW:

Piątek 23.01.2015

- 14.00 - 20.00 odbiór pakietów startowych w biurze zawodów (Hotel Bania)

Sobota 24.01.2015

- 8.00 - 10.00 odbiór pakietów startowych w biurze zawodów (Jankulakowski Wierch)

- 11.00 odprawa dla zawodników (Janulakowski Wierch, przy biurze zawodów)

- 11.30 start zawodów (przy dolnej stacji kolejki nr VI - Pasieka Express)

- 14.00 zakończenie zawodów i zamknięcie trasy biegu

- 15.00 ogłoszenie oficjalnych wyników i ceremonia wręczenia nagród