Kobiety dla Kobiet. Około 1500 kobiet pobiegło w Samsung Irena Women

Około 1500 kobiet spotkało się 26 czerwca na warszawskiej Agrykoli, by pobiec w pierwszej edycji Samsung Irena Women's Run (SIWR). Udziałem w biegu wsparły Stowarzyszenie ''Amazonki''

W biegu, który niewątpliwie można uznać za wielopokoleniowy, udział wzięło około 1500 kobiet w różnym wieku. Przegranych nie było - miejsca nie były punktowane, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Aleksandrę Kwaśniewską, Paulinę Smaszcz-Kurzajewską, sportsmenki Annę Ksok i Urszulę Włodarczyk oraz pozostałe panie do biegu zagrzewała wielokrotna medalistka olimpijska Irena Szewińska. Rozgrzewkę przed biegiem dla wszystkich pań poprowadził polski sprinter - Marcin Urbaś.

Bieg Samsung Irena Women's Run, którego celem była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, przyciągnął tłumy chętnych kobiet. - Na tak znakomitą frekwencję wpłynęło również to, że to był bieg kobiet dla kobiet. Myślę, że wiele uczestniczek wzięło w nim udział ze względu na możliwość wsparcia Stowarzyszenia Amazonek. Przypomnijmy: z każdej opłaty rejestracyjnej konto Stowarzyszenia zasilało 10 złotych. Samsung dodatkowo przekazywał kolejne 10 złotych od każdej uczestniczki. Dzięki tak licznemu udziałowi wielu kobiet, Amazonki zebrały naprawdę znaczącą kwotę - powiedziała Blanka Fijołek, Rzecznik Prasowy Samsung Electronics Polska.

Na warszawską Agrykolę przyszli pokibicować również panowie. Oprócz dopingowania biegających kobiet, wszyscy odwiedzający imprezę mogli skorzystać z wielu atrakcji zapewnionych przez organizatora. I tak, w Miasteczku Kobiet przygotowanym specjalnie na tę okazję, można było posłuchać koncertu polskiej gwiazdy muzycznej - zespołu Feel. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się również lekcje salsy znanego z ''Tańca z Gwiazdami'' Rafała Maseraka, który podtrzymywał gorącą atmosferę imprezy.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i organizatorzy zapowiadają kolejną edycję w przyszłym roku - Będziemy się starać, żeby Samsung Irena Women's Run stał się corocznym wydarzeniem. - podsumowała imprezę Blanka Fijołek, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.