Biegaj i graj

Nudzi Cię bieganie po stałych trasach? Chcesz biegać bez ograniczeń i lubisz rywalizację? Nie lubisz tradycyjnych biegów? W takim razie sprawdź czym jest biegowa gra miejska Nike Grid. 

Areną tego niecodziennego wydarzenia będzie w dniach 17-19 września Warszawa. A o co w tym wszystkim chodzi? Nike Grid to sieć specjalnych tras biegowych obejmująca całą stolicę. Kilkanaście dzielnic podzielono na 21 sektorów i ponad 120 różnorodnych tras. W każdym sektorze znajdują się 4 oznaczone budki telefoniczne - rejestratory miejskich zmagań biegowych. Jeden bieg to zawsze odcinek między dwiema wybranymi budkami telefonicznymi w tym samym sektorze. Aby wziąć udział w grze trzeba zarejestrować się na www.nikegrid.pl i zapamiętać swój czterocyfrowy kod dostępu.

Unikalny kod zostanie również wysłany mailem lub sms'em. Chcąc rozpocząć bieg należy wybrać jedną z budek telefonicznych i zadzwonić pod bezpłatny numer 0 800 50 10 10, a następnie wprowadzić swój kod. Od tego momentu bieg zostanie aktywowany. Teraz wystarczy w swoim tempie pokonać wybrany dystans do kolejnej budki. Tam zadzwonić ponownie pod ten sam numer i zakończyć rejestrację biegu. Ale to nie koniec. Jeśli chcemy biec dalej, wystarczy powtórzyć rejestrację i kontynuować na innej trasie. Im więcej biegów ukończy dany zawodnik, tym więcej punktów zgromadzi na swoim profilu i zwiększy szansę na specjalne nagrody. Dodatkowo w każdym sektorze można zdobyć indywidualne Tarcze np. za bieg w nocy lub nad ranem, albo w okolicy terenów zielonych. Dodatkowo chętni mogą zaprosić do gry znajomych i stworzyć grupę biegową, która z kolei może rzucić wyzwanie innym grupom i przejąć panowanie nad wybranym sektorem.

Wszystkie informacje o grze oraz mapa z sektorami znajdują się na www.nikegrid.pl