Bieganie na orientację jak po sznurku - zobacz jak robią to mistrzowie

Puchar Borów Dolnośląskich 2012, 32 minuty i 50 sekund czystej walki. 2 etap, średni dystans na legendarnej już Saharze. Jeden z najlepszych polskich biegaczy na orientację zabiera nas na trasę, na wydmy porośnięte nielicznymi drzewami i krzewami. Warto zobaczyć jak nawiguje - oprócz widoku trasy, jaką wybiera w terenie, od razu śledzimy jego postępy na mapie.

Puchar Borów Dolnośląskich to etapowa rywalizacja w niezwykle urokliwych miejscach - na bolesławieckim rynku, na piaszczystych wydmach i terenach po kopalni kwarcytu.

Podczas pierwszego etapu - "Bolesławiec Rynek" (skala 1:4000) biega się z mapą po mieście, mija się rynek z ratuszem, przejścia pod budynkami - bramy, arkady, podwórka, mury obronne, ale również kilka skwerów i staw. Przewyższenia są tutaj niewielkie.

Drugi etap to "Orientpark Sahara" (skala 1:10000). W pierwszej części mija się nieliczne drzewa i krzewy na piaszczystych wydmach, dalej biega się po prostu po lesie leśnym, wzbogaconym mikrorzeźbą poligonową.

Trzeci etap - "Orientpark Osieczów II" (skala 1:15000) jest bardzo zróżnicowany - od płaskiego, do bardzo urozmaiconego - to tereny po kopalni kwarcytu. Mija się sporo stromych zboczy.

Wojciech Kowalski ponownie w akcji, Puchar Borów Dolnośląskich 2012 from PZOS.tv on Vimeo .

Polecamy również film nakręcony podczas wyścigu na 2,5-kilometrowej trasie w Portugalskim Crato - na tym filmie można zaobserwować również tempo, w jakim Wojtek porusza się w terenie. Zrobi na was wrażenie.

Dołącz do nas na Facebooku.