Prawie 500 biegów: od Adamowa do Żyrowej

Już w czwartek w "Gazecie Wyborczej" znajdziesz numer startowy Polska Biega. Możesz wpisać tam swoje imię, ksywkę lub numer nadany przez organizatorów, przypiąć na koszulce i wystartować.

To świetna pamiątka z zawodów, wielu biegaczy je kolekcjonuje. Piotr Pacewicz, wicenaczelny "Gazety", ma ich nad biurkiem kilkadziesiąt. Zrób sobie zdjęcie z numerem i wyślij do nas!

Biegowe pospolite ruszenie od 7 do 9 maja. Będzie rekord? To zależy także od ciebie. Jeszcze możesz zorganizować bieg i wciągnąć twoją miejscowość na biegową mapę. Listę otwiera Adamów (Lubelskie), zamyka Żyrowa (Opolskie). Biegi w weekend zgłosiło już prawie 500 organizatorów. W zeszłym roku było z nami 94 tys. osób, biegły w 544 biegach. Teraz marzymy o 100 tys. biegaczy!

Na mapie (na www.polskabiega.pl) codziennie przybywa nowych punktów. W zgłoszeniach prowadzą Śląsk (52), Wielkopolska (49), Mazowsze (48) i Dolny Śląsk (43). Ale to nie koniec rywalizacji. Szczególnie liczymy na województwa podlaskie i opolskie. Do tej pory zgłoszonych zostało tam po kilkanaście biegów. Dajcie swoim biegaczom szansę! Czekamy na gminy, szkoły, kluby, firmy, parafie, domy dziecka... Na wszystkich, którzy chcą propagować bieganie.