Chcesz ciacho? Biegaj z Wedlem

Już po raz piąty zapraszamy do udziału w Biegu Wedla, który organizowany jest w ramach akcji ?Zima w mieście?. W sobotę, 13 lutego o godzinie 10.00, w Parku Skaryszewskim w Warszawie, rozpocznie się impreza sportowa, której honorowym patronem został Wojewoda Mazowiecki - Jacek Kozłowski.

Centrum imprezy zlokalizowane będzie w muszli koncertowej obok stadionu KS "Drukarz".

Dla zwolenników biegania przełajowego przewidziano cztery trasy, po głównej alejce parkowej. Kryteriami wzięcia udziału w poszczególnych biegach będzie podział ze względu na wiek uczestników oraz na dystans danego wyścigu.

Rodzaje tras:

1,8 km (jedna pętla) dla dzieci do lat 15 i osób powyżej 70 lat

250 m dla przedszkolaków do lat 6

5,5 km (trzy pętle) osoby powyżej 16 roku życia

9 km (pięć pętli) osoby powyżej 16 roku życia

Bieg odbywa się w ramach XIV edycji programu "Zima na Pradze - Zima w mieście". Projekt służy popularyzacja różnych form aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych w mieście. Ma na celu propagowanie biegów terenowych w dzielnicy Warszawa Praga Południe oraz promocję walorów krajoznawczych Parku Skaryszewskiego, przez wielu uważanego za najładniejszy park w Polsce. Projekty "Bieg z Wedlem" i "Zima w mieście - zima na Pradze" z roku na rok cieszą się coraz to większym zainteresowaniem. W 2009 roku 468 odważnych, nie zważając na pochmurną i śnieżną pogodę zgłosiło się do sportowej rywalizacji. W 2006 roku temperatura wynosiła minus 12OC, ale to nie odstraszyło chętnych. Liczymy, że i tym razem warszawiacy dopiszą i wystartują w biegach, bez względu na pogodę. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie.

Dla pierwszych 350 zgłoszonych uczestników organizator przygotował dyplomy uczestnictwa i pamiątkowe medale. Każdy z uczestników otrzyma coś słodkiego od Wedla, a na mecie będą rozlosowane talony na ciastka domowej roboty z Kawiarenki "Misianka" znajdującej się w Parku Skaryszewskim. Zwycięzcy tras otrzymają puchary, dyplomy i specjalny słodki upominek od Wedla. Szczegółowe regulaminy poszczególnych wyścigów zamieszczone są na stronie internetowej www.biegwedla.pl

Firma Wedel od wielu lat realizuje działania na rzecz społeczności lokalnych i środowiska naturalnego. W ramach kilku projektów, firma zobowiązała się m. in. do redukcji emisji dwutlenku węgla i ilości zużywanych opakowań, znacznej redukcji zużycia wody oraz do promowania postaw proekologicznych wśród swoich pracowników i społeczności lokalnych. Również od wielu lat wspiera ideę wolontariatu pracowników, którzy mają możliwość realizacji własnych projektów społecznych i uzyskania od firmy wsparcia w tym zakresie. Do tej pory przeprowadzonych zostało już ponad 200 projektów społecznych, których autorami byli pracownicy - wolontariusze. Wedel udzielił pracownikom wsparcia finansowego i rzeczowego w realizacji projektów.