"70 lat temu komuniści skazali na śmierć "Inkę."" Kontrowersyjna rywalizacja w Endomondo

Użytkownicy sportowej aplikacji Endomondo od środy mogą dołączać do niecodziennej rywalizacji z okazji 70. rocznicy skazania na śmierć Danuty Siedzikówny, "Inki", sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady AK.

Rywalizacje, polegające najczęściej na zbieraniu kilometrów, są jedną z ulubionych opcji w aplikacji treningowej - Endomondo. Do najpopularniejszych akcji tego typu należy charytatywna - "Pomoc mierzona kilometrami".

Od środy osoby, które korzystają z Endomondo mogą dołączać do rywalizacji pod nazwą "70 lat temu komuniści skazali na śmierć "Inkę"

W jej opisie możemy przeczytać m.in.

To jedna z najbardziej bulwersujących zbrodni popełnionych na działaczach podziemia niepodległościowego. 3 sierpnia 1946 roku Wojskowy Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał na śmierć 17-letnią Danutę Siedzikównę, ps. "Inka", sanitariuszkę 5. Wileńskiej Brygady AK. Wyrok wykonał 28 sierpnia 1946 r. dowódca plutonu egzekucyjnego z Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Do tej pory do rywalizacji przyłączyło się już ponad 300 uczestników. Razem pokonali pokonali 3,125 km i spalili 228,115 kalorii. Ale nie wszyscy są do pomysłu nastawieni entuzjastycznie.

Na tle dotychczasowych rywalizacji, ta wydaje się niektórym nie na miejscu i wśród amatorów sportu już wywołuje mieszane uczucia. Co o niej sądzisz? 

PRZECZYTAJ: 26. Bieg Powstania Warszawskiego. "To moje podziękowanie za walkę o wolną stolicę"

Co sądzisz o tym pomyśle?