6. Poznań Półmaraton - jest okazja by pomóc innym

Podczas 6. Poznań Półmaratonu będzie można spotkać na trasie wiele drużyn, które swój start dedykują różnym akcjom społecznym i charytatywnym. Będzie "Drużyna Szpiku", która wystartuje w intencji Karoliny walczącej z ziarnicą, Stowarzyszenie Biegowe Brylant Kórnik pobiegnie dla niepełnosprawnej Marty, odbędą się też zbiórki pieniędzy.

Więcej o 6. Poznań Półmaratonie znajdziesz w artykule: 7,5 tysiąca ludzi zgłosiło się do 6. Poznań Półmaratonu.

Członkowie Stowarzyszenia Biegowego Brylant Kórnik, po raz drugi, planują przebiec Poznański Półmaraton razem z Martą, niepełnosprawną dziewczyną, poruszającą się na wózku inwalidzkim. Inspiracją do tego pomysłu była inna kobieta na wózku, która gorąco kibicowała biegaczom w trakcie 12. Poznań Maratonu. - Jej doping oraz obecność podczas całego biegu uświadomiła nam, że możemy pobiec razem, niepełnosprawni z pełnosprawnymi i wspólnie doświadczyć tej niezwykłej atmosfery masowego biegu - mówi Karolina Siuda z SB "Brylant Kórnik".

Nie zabraknie również "Drużyny Szpiku", która w swoich czerwonych koszulkach licznie stawi się na starcie i będzie prowadziła akcję edukacyjną, by dawców szpiku w Polsce było jak najwięcej. Tegoroczny półmaraton będzie dla nich naprawdę wyjątkowy, bo choć każdy miał na celu niesienie pomocy, tym razem odbędzie się to konkretnie i personalnie. - 7 kwietnia cała nasza Drużyna Szpiku pobiegnie dla Karoliny - mówi szefowa Drużyny Dorota Raczkiewicz. Karolina to 24-letnia Poznanianka, od 2 lat walcząca z ziarnicą. - Dotychczas to Karola pomagała biegaczom podczas tego poznańskiego biegania, była bowiem wolontariuszką, dziś potrzebuje Was biegaczy! - dodaje Dorota Raczkiewicz.

Po raz pierwszy do półmaratonu przyłączy się Fundacja RAK OFF, która rozpocznie akcję pod hasłem "Przegoń Raka za piętnastaka". Akcja odbędzie się podczas Targów Expo w dniach 5 i 6 kwietnia w godzinach 9-21. Na dwóch bieżniach biegacze przybywający na Expo, członkowie Fundacji, Klubu Biegacza Run Rak Off, wolontariusze, przyjaciele oraz liczni celebryci wspólnie pobiegną po zdrowie dla osób z chorobami nowotworowymi. Będą biegać przez 12 godzin. W inicjatywę włączył się Rafał Wieruszewski, polski lekkoatleta i sprinter.

Przez 3 półmaratońskie dni członkowie Drużyny Szpiku będą zbierać do puszek pieniądze, które pozwolą kupić bardzo drogi lek - lek ratujący życie, a o "piętnastaka" będą również prosić wolontariusze z fundacji RAK OFF.

Informacje praktyczne o 6. Poznań Półmaratonie znajdziesz w artykule: 6. Poznań Półmaraton wystartuje 7 kwietnia. Zapisy zakończone.

Więcej informacji na stronie organizatora www.halfmarathon.poznan.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.