Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Sacchi: Messi się ciągle rozwija, Ronaldo już nie

Kto jest lepszym piłkarzem - Lionel Messi, czy Cristiano Ronaldo? Do niedawna po takim pytaniu powstałaby ostra debata, w której wzajemnie przekrzykiwaliby się zwolennicy talentu jednego i drugiego. Ostatnio jednak znacznie większe notowania ma Argentyńczyk, zdobywca dwóch Złotych Piłek z rzędu, nagrody dla najlepszego piłkarza świata. Nie inaczej sądzi były dyrektor sportowy Realu Madryt Arrigo Sacchi

Zero kontrowersji, żartów i luzu? To nie Facebook/Sportpl ?

Słynny przed laty trener, który zdobył z Milanem dwa Puchary Europy uważa, że Cristiano Ronaldo stanął w miejscu. Według niego portugalski gracz Realu Madryt rozwija się zdecydowanie wolniej niż Lionel Messi i przy porównaniu z Argentyńczykiem wypada pod tym względem bardzo blado. - Nie zrozumcie mnie źle, uważam, że Ronaldo to wielki piłkarz, ale nie budzi już takich emocji, jak Messi, który jest diamentem w najczystszej postaci - stwierdził Sacchi.

Zdaniem włoskiego szkoleniowca Ronaldo, mimo że w 14 meczach w tym sezonie zdobył 12 goli, już nie imponuje tak futbolowemu światu, jak przed trzema laty, kiedy zdobywał Złotą Piłkę i nagrodę FIFA dla najlepszego piłkarza świata.

- Nie mam pojęcia, dlaczego tak się stało. Może stracił entuzjazm do gry? - zastanawia się Sacchi.

Hat-trick Boatenga w 14 minut? Fajnie. Tylko, że można 10 razy szybciej [WIDEO].

Więcej o: