Primera Division. Manuel Pellegrini: Ustanowiłem rekord Realu Madryt

Były trener Realu Madryt, Manuel Pellegrini postanowił przypomnieć o okolicznościach swojego zwolnienia z Realu Madryt. Pellegrini pożegnał się ze stanowiskiem, mimo że jego drużyna zaliczyła najlepszy sezon w historii klubu pod względem ilości zdobytych punktów.

Tysiące fanów nie mogą się mylić. Facebook.com/Sportpl ?

Pellegrini, który obecnie jest szkoleniowcem Malagi przejął Real w 2009 roku, a jego drużyna uzbierała rekordowe 96 punktów. Jeszcze lepsza okazała się jednak Barcelona, co spowodowało, że Królewscy zatrudnili Jose Mourinho.

W swoim pierwszym sezonie na Santiago Bernabeu Mourinho też nie zdołał zdobyć mistrzostwa. Jego zespół wywalczył 92 punktów, a tytuł powędrował do Katalonii.

- Starałem się wywalczyć tak dużo, jak to było możliwe z ówczesnymi piłkarzami - mówi Pellegrini. - Wielu osobom się to nie podoba, ale pod względem punktów to był najlepszy sezon w historii Realu Madryt.

Pellegrini uważa, że kibice Realu nigdy nie przestali go popierać. - Zawsze mnie wspierali i za każdym razem, gdy jestem w Madrycie czuję ich wsparcie. Szkoda, że sprawy tak się potoczyły, ale w Realu, jeśli trener i prezydent mają inne zdanie, to z klubu odchodzi trener. Muszę to zaakceptować. Nie czuję żalu - stwierdził.

Kogo powinna kupić Barcelona? Najlepiej Szczęsnego ?

Więcej o: