Bundesliga. Borussia wiceliderem, dobry mecz Lewandowskiego

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
43
Kuba Błaszczykowski przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Decyzja Kloppa może jeszcze bardziej podgrzać spekulacje dotyczące odejścia Błaszczykowskiego z Dortmundu, tym bardziej, że w końcówce trener zamiast Polaka wpuścił na boisko młodziutkiego Moritza Leitnera.

Trzeciego Polaka grającego w Borussii, Łukasza Piszczka nie było nawet na ławce rezerwowych. Piszczek doznał kontuzji, dzięki czemu do składu wskoczył Patrick Owomoyela.

W pierwszej połowie Werder miał małą przewagę, ale to Borussia zdobyła bramkę. Akcję rozpoczął Lewandowski, który świetnie się zastawił i odepchnął dwóch obrońców, po czym odegrał piłkę do Svena Bendera, a ten przekazał ją Perisiciowi. Chorwat huknął nie do obrony... a na początku drugiej połowy zarobił swoją drugą żółtą kartkę i zszedł z boiska.

Wtedy wydawało się, że Werder szybko wyrówna i powalczy o trzy punkty. Ale w obronie Borussia miała mnóstwo szczęścia, gospodarze trafili w poprzeczkę i marnowali proste sytuacje. Nagle kontrę wyprowadził Lewandowski, wywalczył rzut rożny, a po dośrodkowaniu i małym zamieszaniu w polu karnym gola na 2:0 strzelił Owomoyela. Jednak Łukasz Piszczek raczej nie musi martwić się o rywalizację z niemieckim obrońcą, bo na przestrzeni 90 minut nie był szczególnie imponujący.

W samej końcówce Borussia mogła zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale skończyło się na 2:0. To wystarczyło mistrzom Niemiec do wskoczenia na drugą pozycję, którą do tej pory zajmował Werder. To pierwsza porażka bremeńczyków na własnym obiekcie w nowym sezonie.

90. min. +3 Koniec! Borussia wygrywa i zostaje wiceliderem!

90. min. +1 Trzy minuty doliczonego czasu gry.

89. min. Teraz na boisko wchodzi Leitner, który zmienia Mario Goetze. Klopp wykorzystał już wszystkie zmiany, więc Błaszczykowski zostanie na ławce do końca.

87. min. Robert Lewandowski schodzi z boiska, zmienia go Lucas Barrios! Polak nie strzelił gola, ale zagrał bardzo dobrze.

84. min. Powinno być 3:0! Lewandowski świetnie wypuścił Grosskreutza, ale ten nie potrafił skorzystać z sytuacji sam na sam.

80. min. Werder zamknął Borussię w polu karnym, ale wrzutki i strzały gospodarzy są na razie naprawdę niskiej jakości.

76. min. Weidenfeller minął się z dośrodkowaniem, ale miał szczęście, bo nie doszedł do tej wrzutki żaden zawodnik Werderu.

72. min. Zamieszanie w polu karnym Werderu po rzucie rożnym, piłka trafiła do grającego zamiast Piszczka Owomoyeli, a ten trafia do siatki!

71. min. 2:0 dla Borussii! Owomoyela!

71. min. Kontra Borussii, Lewandowski przebiegł z piłką prawie całą połowę! Przy próbie strzału został jednak zablokowany.

67. min. Werder trafia w poprzeczkę! Piłka odbiła się od Owomoyeli, trafiła w poprzeczkę i wylądowała tuż przed linią bramkową Borussii. Wielkie szczęście gości!

64. min. Wszyscy piłkarze Borussii na własnej połowie, Werder bije głową w mur.

57. min. Werder strzelił gola, ale sędzia nawet przez chwilę nie miał wątpliwości, że padł z ogromnego spalonego.

55. min. Teraz próba Borussii i dobry strzał głową Lewandowskiego. Polak uderzał ze sporego dystansu, a mimo to był bliski zdobycia bramki.

53. min. Wolf w dobrej sytuacji, ale strzelił bardzo niecelnie. Werder nabiera wiatru w żagle.

50. min. Werder naciska Borussię, chce jak najszybciej wykorzystać grę w przewadze!

47. min. Czerwona kartka dla Perisicia! Druga żółta za niecelny wślizg!

46. min. Rozpoczęła się druga połowa.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Borussia prowadzi!

45. min. +1 Żółta kartka dla Suboticia, który poślizgnął się... i złapał piłkę, żeby nie przejął jej przeciwnik.

44. min. Wielki udział przy tym golu miał Robert Lewandowski, który świetnie poradził sobie z dwoma obrońcami i odegrał piłkę. Chwilę później trafiła do Perisicia, a ten potężnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Werderu!

43. min. GOL dla Borussii!

38. min. Nieodpowiedzialne zachowanie Weidenfellera w polu bramkowym. Golkiper Borussii bardzo nieporadnie wybił piłkę - tak, że pozostała w polu karnym i wylądowała na głowie przeciwnika. Weidenfeller miał szczęście, że na linii stał jeden z jego obrońców.

36. min. Mecz nie porywa, obie drużyny starają się grać bardzo uważnie i nie dopuszczają do wielu sytuacji podbramkowych.

30. min. Mogło być 1:0 dla Werderu! Pizarro strzela z woleja, ale trafia w Hummelsa, który świetnie się ustawił! Ciężko ocenić czy piłka trafiłaby do siatki - leciała w okolice słupka.

29. min. Nienajlepiej poczyna sobie Owomoyela, kolejna strata.

27. min. Bardzo groźnie pod bramką Borussii, ale na szczęście dla zespołu Lewandowskiego bardzo złą decyzję podjął Marin, który niepotrzebnie podbił piłkę.

24. min. Lewandowski świetnie odnalazł Goetze przed polem karnym, ale ten strzelił dość niecelnie.

20. min. Ale teraz to Borussia pogroziła palcem! Niezły, mocny strzał Loewe.

19. min. Werder gra coraz odważniej i powoli spycha Borussię.

18. min. Pizarro spróbował uderzenia z dystansu, ale nie sprawił większych problemów Weidenfellerowi.

16. min. Żółta kartka dla Wolfa za faul na Lewandowskim.

13. min. Borussia przejęła kontrolę nad środkiem pola. Teraz drużyna Kloppa ma małą przewagę, ale nie potrafi wypracować sobie okazji strzeleckich.

11. min. Dobra akcja dwójkowa Grosskreutza i Bendera zakończona rzutem rożnym dla Borussii.

9. min. Fatalne dośrodkowanie obrońcy Werderu, Sokratisa. Na razie gra jest bardzo wyrównana.

7. min. Piękna akcja Goetze, który wdarł się w pole karne, ale młody piłkarz Borussii nie zdołał wypracować kolegom pozycji do oddania strzału.

6. min. Pizarro domaga się rzutu karnego za zagranie ręką, ale sędzia przyznaje rzut wolny dla Borussii.

4. min. Niecelne podanie Owomoyeli mogło narazić bramkę Borussii, ale na jego szczęście Werder szybko stracił piłkę.

2. min. Pierwsza akcja Borussii. Dobra wrzutka Perisicia z lewego skrzydła, ale piłka nie odnalazła Lewandowskiego w polu karnym.

1. min. Zaczęli!

20:30 Piłkarze wyszli na boisko.

Werder z dorobkiem 16 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli ligi niemieckiej. Broniąca tytułu mistrza kraju Borussia jest dopiero szósta, ale traci do Werderu tylko trzy punkty. Jeśli dziś wygra, przynajmniej na kilkanaście godzin wskoczy na fotel wicelidera Bundesligi.