Bundesliga. Media po meczu Borussia - Mainz: Lewandowski typowo porywisty

- Jego typowo porywisty atak na bramkarza Mainz pozwolił Reusowi na strzelenie gola - piszą o Robercie Lewandowskim po sobotnim meczu Bundesligi (Borussia wygrała 2:0) media i nie ma wątpliwości, że ?porywisty? jest tu pozytywnym określeniem.

Grający w drużynie mistrza Niemiec Polacy - można właściwie napisać, że już standardowo - zostali dobrze ocenieni przez media. Najlepsze noty i najwięcej komplementów zebrał Robert Lewandowski. Przez redaktorów Goal.com został oceniony na 3 (w skali 1-5), podobnie jak Łukasz Piszczek, a także Schmelzer i Hummels. Lepsze noty dostali tylko Guendogan i Reus (3,5), który strzelił pierwszego gola i został wybrany przez serwis na gwiazdę meczu.

- Typowo porywisty atak na Wetkla [bramkarza Mainz i najlepiej ocenionego zawodnika tej drużyny] już w pierwszej minucie pozwolił Reusowi przejąć piłkę i strzelić w pierwszej minucie. Pod koniec sam zdobył bramkę, powiększając swój imponujący dorobek w tym sezonie Bundesligi - czytamy o Lewandowskim na Goal.com.

- Dobrze udzielający się z przodu, korzystał ze swojego przyspieszenia, żeby rozciągnąć szeregi gości - to już opis gry Piszczka, który też został oceniony na 3. - Od czasu do czasu mylił się pod własną bramką, ale ani razu nie skończyło się to źle.

Jakub Błaszczykowski dostał odrobinę słabszą notę - 2,5.

- Nie był to najbardziej porywający występ skrzydłowego, ale ganiał i siał zamęt w szeregach Mainz, swoją determinacją zmuszając ich, aby mieli się na baczności - czytamy w uzasadnieniu oceny.

Tymczasem specjalizujący się w sprawach związanych z Borussią Dortmund lokalny niemiecki dziennik "Ruhr Nachrichten" najsłabiej ocenił Maria Goetzego - 4 od redaktorów, 4,1 od czytelników [w niemieckim systemie oceniania najlepsza jest najniższa nota], a najlepiej Matsa Hummelsa (odpowiednio 2 i 2,1).

Robert Lewandowski otrzymał jedną z lepszych ocen - 2,5 od redaktorów i czytelników, Łukasz Piszczek dostał 3 od redaktorów i 2,6 od czytelników, a Jakub Błaszczykowski odpowiednio 3,5 i 3,2.

Więcej o: