Premier League. Arsenal szuka nowego bramkarza

Według informacji portalu Goal.com Arsene Wenger pilnie szuka nowego bramkarza. Celem Arsenalu jest podpisanie kontraktu z Pepem Reiną. Może do tego dojść już w styczniu.

Oprócz obecnego bramkarza Liverpoolu na szczycie listy życzeń Wengera znajdują się także Michel Vorm z Swansea i Thomas Sorensem ze Stoke. To jednak Hiszpan jest jego wymarzonym bramkarzem.

Według informacji Goal.com Arsenal poluje na bramkarza, który może zastąpić, lub rywalizować ze Szczęsnym o miejsce w pierwszym składzie. Polak, który ostatnio wrócił do jedenastki spisuje się bez zarzutu. Oprócz ostatnich kontuzji, problemem dla Wengera jest jednak wyprowadzanie piłki przez Szczęsnego, na co Francuz zwraca wielką uwagę. Polak nadal jest w tym elemencie bardzo niestabilny.

Reina jest ulubieńcem Francuza - menedżer Arsenalu próbował sprowadzić Hiszpana do Londynu już w 2010 roku. Bramkarz Liverpoolu w ocenie Wengera dużo lepiej wznawia grę, w dodatku jest silnym charakterem, który przydałby się w szatni londyńczyków.

Jeśli nie uda się sprowadzić Reiny Wenger będzie się starał o o Vorma. 29-letni Holender obecnie leczy kontuzję, ale Francuz docenia jego umiejętności. Trzeci bramkarz na liście - Sorensen to raczej alternatywa dla polskiego bramkarza niż poważny rywal do miejsca w składzie.

Przez większą część obecnego sezonu pierwszym bramkarzem 'Kanonierów' był Vito Mannone. Włochowi nie udało się jednak przekonać Wengera do swoich umiejętności - Szczęsny po powrocie do treningów zajął jego miejsce w pierwszym składzie.

Więcej o: