Premier League. Trener Evertonu chce większej rywalizacji w bramce. Sprowadzi Boruca?

Dziennik "Daily Mail" informuje, że trener Evertonu David Moyes chce pozyskać bramkarza, który zwiększy rywalizację o miejsce w bramce drużyny. "Daily Mail" wśród kandydatów na to miejsce wskazuje m.in. Artura Boruca.

Grupę bramkarzy, o których wspomina się w kontekście Evertonu, uzupełniają: Alex Manninger, Zac MacMath i Egipcjanin Adam Mansour.

David Moses stracił cierpliwość do Tima Howarda, który dostępu do bramki Evertonu broni od 196 kolejnych spotkań, po remisie 1:1 z Norwich. Gospodarze stracili bramkę w doliczonym czasie gry.

Od przeszło dwóch miesięcy Boruc jest piłkarzem Southampton. W tym czasie polski bramkarz rozegrał tylko dwa mecze i trudno przypuszczać, aby upodobania trenera "Świętych" w najbliższym czasie się zmieniły.

Rezerwowym bramkarzem Evertonu jest były bramkarz Legii Warszawa Jan Mucha. Słowak od dwóch lat nie może wywalczyć miejsca w pierwszym składzie.

Po trzynastu kolejkach Premier League Everton zajmuje piąte miejsce. Southampton znajduje się na lokacie siedemnastej, ledwie jeden punkt nad strefą spadkową.

Więcej o: