Lewandowski sonduje kolejny transfer? Zaskakujące słowa reprezentanta Polski

- Robert Lewandowski pytał mnie o Stany Zjednoczone. Nie jestem tego pewien, ale może będzie chciał kiedyś przyjść do MLS, żeby tutaj zakończyć karierę. Mam nadzieję, że Robert tu przyjdzie, bo to nie tylko legenda polskiej piłki, ale też europejskiej - ujawnił Karol Świderski w rozmowie z portalem mlssoccer.com.

Robert Lewandowski latem przeniósł się do FC Barcelony z Bayernu Monachium. Z Katalończykami podpisał umowę do końca czerwca 2026 roku. Świetnie zaadaptował się w nowym otoczeniu i jest największą gwiazdą drużyny, która walczy o mistrzostwo Hiszpanii. Już teraz pojawiają się jednak przesłanki, że Lewandowski może opuścić Barcelonę. Możliwe, że przed zakończeniem kariery ma jeszcze jeden cel i grę w konkretnej lidze. Mowa o Stanach Zjednoczonych i MLS.

Zobacz wideo Krzynówek wskazał wzór dla Santosa. "Szatnia była razem z nim"

Szczęsny i Lewandowski pytali Świderskiego o MLS. "Mam nadzieję, że Robert tu przyjdzie"

Karol Świderski rozmawiał z portalem mlssoccer.com przed startem nowego sezonu Major League Soccer. Napastnik Charlotte FC zdradził, że Wojciech Szczęsny i Robert Lewandowski pytali go o grę w USA. - Robert pytał mnie o Stany Zjednoczone. Nie jestem tego pewien, ale może będzie chciał kiedyś przyjść do MLS, żeby tutaj zakończyć karierę. Mam nadzieję, że Robert tu przyjdzie, bo to nie tylko legenda polskiej piłki, ale też europejskiej - powiedział.

Świderski zdradził, że Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny pytają go m.in. o zainteresowanie kibiców czy otoczkę wokół rozgrywek Major League Soccer. - Nie muszę im mówić, że liga co roku idzie do przodu. Oni to widzą, a potem przychodzą i mówią, że MLS już nie jest takie jak pięć-sześć lat temu, gdy do ligi przychodzili głównie starsi piłkarze, bliscy zakończenia kariery. MLS to mocna i silna liga, i oni to też widzą - dodał polski napastnik.

Robert Lewandowski w wywiadach nie zamykał się na grę w USA na koniec kariery. - Nie wiem, kiedy by to miało nastąpić. Na pewno dużo wiem o MLS, bo gra tam kilku polskich i niemieckich piłkarzy i rozmawiamy o życiu w Stanach Zjednoczonych, ale także o lidze. Mówią, że co roku następuje wzrost jej jakości - tłumaczył Lewandowski w rozmowie z CBS Sports w lutym 2021 roku. Cztery lata wcześniej o USA mówiła też Anna Lewandowska. - Myślę, że trochę czasu spędzimy w Stanach Zjednoczonych. Marzy nam się Los Angeles. Chcielibyśmy tam rozwijać swoje marki - stwierdziła.

Karol Świderski występuje w barwach Charlotte FC od stycznia 2022 roku, gdy odszedł za 4,55 mln euro z PAOK-u Saloniki. Polski napastnik zakończył pierwszy sezon z dziesięcioma golami i czterema asystami w 30 meczach. Ile klub z MLS chciałby zarobić na odejściu Świderskiego? Zoran Krneta, dyrektor sportowy Charlotte mówił o kwocie 15 mln euro i nazwał polskiego napastnika "nietykalnym". - Są kluby, które by mnie sprowadziły z powrotem do Europy, ale nie myślę o tym. Chcę coś wygrać z Charlotte - dodał Świderski.

Więcej o: