Liga Europejska. Brytyjskie media: Oni nigdy się nie poddają

"Branislav Ivanovic wspiął się najwyżej, by utopić Benfikę". "Wham, bam, dziękujemy Ci Bran" - to tytuły z angielskich serwisów po finale Ligi Europejskiej, w którym Chelsea pokonała Benficę Lizbona 2:1 (0:0).

Decydującą bramkę w doliczonym przez sędziego czasie gry strzelił Serb Branislav Ivanovic. Po godzinie gry prowadzenie "The Blues" dał Hiszpan Fernando Torres. Osiem minut później z rzutu karnego wyrównał Paragwajczyk Oscar Cardozo. To pierwszy triumf Chelsea w tych rozgrywkach.

"Oni nigdy się nie poddają. Chelsea walczy do końca. Gdy wszyscy myśleli już, że będzie dogrywka, Branislav Ivanovic, który nie zagrał w zeszłorocznym finale Ligi Mistrzów, cudownym strzałem głową przelobował bramkarza Benfiki, a fani Chelsea oszaleli, gdy piłka znalazła się w siatce" - czytamy w relacji "The Telegraph".

"Dramatyczne zwycięstwo Chelsea" - BBC. "Branislav Ivanovic wspiął się najwyżej, by utopić Benfikę" - to tytuł z "Guardiana". "Wham, bam, dziękujemy Ci Bran" - krzyczy "The Sun".

"Chelsea z przebiegu meczu na trofeum nie zasłużyła. Przez większość spotkania była gorszą drużyną, która raczej się broniła niż atakowała" - ostro ocenia grę triumfatorów "Daily Mirror".

Więcej o: