Liga Mistrzów. Tajemniczy obrazek w półfinale. Simeone zachęcał napastnika Realu do transferu?

Tajemnicza wymiana zdań Alvaro Moraty z Diego Simeone z półfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Realem a Atletico (3:0) mocno zaciekawiła hiszpańskich dziennikarzy, którzy mają na ten temat dwie teorie.

Eksperci hiszpańskiej telewizji "La Sexta" bardzo często analizują około meczowe wydarzenia nawet kilka dni po jego zakończeniu. Tym razem zajęli się krótką rozmową napastnika Realu z trenerem Atletico. W drugiej połowie półfinałowych derbów Madrytu Diego Simeone podszedł do rozgrzewającego się Alvaro Moraty i zakrywając usta szepnął mu coś do ucha. Słowa Argentyńczyka wyraźnie rozbawiły piłkarza.

Dwie teorie

W Hiszpanii powstały dwie teorie na temat słów wypowiedzianych przez trenera Atletico. Zdaniem Josepa Pedrerola z programu "Jugones" Simeone miał zażartować z sytuacji Moraty w klubie mówiąc: "Ile sytuacji popsuł już Benzema?".

Z kolei według Melchora Ruiza z "Deportes Cope" Simeone próbował wykorzystać sytuację do zachęcenia zawodnika do transferu. "Chodź do Atletico" - miał powiedzieć Argentyńczyk.

Duże zainteresowanie w Europie

Zdaniem hiszpańskich mediów Moratę usługami Moraty zainteresowana jest Borussia Dortmund, kluby z Anglii (Chelsea i Totenham) oraz zespoły z Włoch (Milan i Juventus). Zawodnik jest również łakomym kąskiem na rynku chińskim.

W tym momencie wydaje się jednak, że najbliżej sprowadzenia Moraty jest Chelsea. Antonio Conte jest wielkim fanem umiejętności tego zawodnika i mówi się o tym, że klub z Londynu jest w stanie zapłacić aż 65 mln euro za tego zawodnika.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.