Wyjaśniła się przyszłość Dominika Furmana? Dyrektor sportowy: Sprawa jest zamknięta

Coraz bardziej możliwe jest odejście z Ekstraklasy Dominika Furmana. Jak dowiedział się Sport.pl pomocnik Wisły Płock może wyjechać do Turcji lub Rosji. W "Magazynie Sportowym" RDC dyrektor sportowy klubu, Marek Jóźwiak skomentował sytuację zawodnika. - Sprawa jest zamknięta - stwierdził działacz, a wczesniej piłkarz Legii Warszawa i reprezentacji Polski.

Przed Dominikiem Furmanem ważne pół roku. 27-letni pomocnik walczy nie tylko o powołanie do kadry Jerzego Brzęczka na Euro 2020, ale też o swoją klubową przyszłość. Czeka na to, co wydarzy się wiosną w ekstraklasie, ale przede wszystkim na decyzję selekcjonera reprezentacji Polski.

Zobacz wideo Wielki problem piłki młodzieżowej.

Według informacji Sport.pl coraz bardziej możliwy jest transfer pomocnika Wisły Płock, który może wyjechać do Turcji lub Rosji. Wisła złożyła mu ofertę nowego kontraktu, ale nie chce utrzymywać zawodnika za aż 100 tysięcy złotych. 

"To nie kwestia pieniędzy, a decyzji zawodnika - komentował sytuację Furmana dyrektor sportowy klubu, Marek Jóźwiak, który gościł w "Magazynie Sportowym" RDC. - Sprawa jest zamknięta i jeśli Dominik dostanie ofertę to wyjedzie do zagranicznego klubu. Jeśli nie, to oczywiście przystąpimy do rozmów. Teraz wszystko jest po jego stronie, a my więcej nie możemy już zrobić. Rozmowy były i Dominik potwierdził, że zostanie z nami do czerwca, czego dotrzymuje - przyznał. 

Dominik Furman w Wiśle Płock gra od lipca 2017 roku. Wtedy wrócił z wypożyczenia do francuskiej Tuluzy, na które klub wysłał go rok wcześniej. Do tej pory w ich barwach zagrał w 127 meczach i zdobył 17 goli. 

Więcej o: