Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Lech Poznań przedłużył kontrakt ze wschodzącą gwiazdą

Filip Marchwiński podpisał nowy, 3,5-letni kontrakt z Lechem Poznań - poinformowała oficjalna strona internetowa klubu.

Filip Marchwiński to jeden z największych talentów ekstraklasy. Wiele wskazuje na to, że zawodnik Lecha Poznań, podobnie jak wcześniej m.in. Jan Bednarek, Karol Linetty czy Dawid Kownacki, wyjedzie do mocniejszego klubu za duże pieniądze.

Zobacz wideo

Marchwiński podpisał nowy kontrakt

Na razie jednak 18-latek związał swoją przyszłość z Lechem. W czwartek wieczorem poznaniacy poinformowali, że Marchwiński podpisał z nimi nowy, 3,5-letni kontrakt. Dotychczasowa umowa obowiązywała do czerwca 2021 roku.

- Filip niedawno skończył 18 lat, już ma duże umiejętności, a jeszcze większy potencjał. To nasz wychowanek, który pokazał, że można przejść całą strukturę szkolenia i udanie włączyć się do rywalizacji o miejsce w pierwszej jedenastce. Jesteśmy przekonani, że jeśli nadal będzie rozwijał się tak harmonijnie, to w przyszłości osiągnie bardzo wiele, nie tylko w Lechu, ale również w klubach zagranicznych oraz reprezentacji Polski - powiedział dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

W obecnym sezonie Marchwiński rozegrał łącznie dziewięć meczów, w których strzelił dwa gole. "W pierwszym zespole zadebiutował 16 grudnia 2018 roku, kiedy to pojawił się na boisku w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Lech wygrał to spotkanie 6:0, a "Marchewa" zdobył wtedy swoją pierwszą bramkę dla Kolejorza. Od tego momentu wystąpił w niebiesko-białych barwach 20 razy, strzelając 4 gole i raz asystując" - czytamy na oficjalnej stronie klubu z Poznania.