Hitowy mecz na początek 22. kolejki ekstraklasy. Gdzie obejrzeć?

Mecze Górnika Zabrze z Arką Gdynia i Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice rozpoczną 22. kolejkę PKO Ekstraklasy. Szczególnie drugie z tych spotkań zapowiada się emocjonująco. Gdzie i o której obejrzeć obydwa starcia?

Mecz Górnika Zabrze z Arką Gdynia będzie starciem drużyn, które po zimowej przerwie jeszcze nie wygrały spotkania. W poprzedniej kolejce Górnik zremisował na wyjeździe z Koroną Kielce (0:0), a Arka przegrała na własnym boisku z Cracovią (0:1). Patrząc na formę i pozycję w tabeli w piątek faworytem będą zabrzanie.

Podobnie jak Górnik i Arka, w pierwszej kolejce po zimowej przerwie meczu nie zdołała też wygrać Lechia Gdańsk. Piłkarze Piotra Stokowca prowadzili już co prawda 2:0 w wyjazdowym starciu ze Śląskiem Wrocław, ale ostatecznie zremisowali go 2:2, bramkę wyrównującą tracąc w 93. minucie. Zwycięstwo zaliczyli natomiast zawodnicy Piasta Gliwice. Mistrzowie Polski ograli na własnym boisku Zagłębie Lubin (2:0).  W tabeli zajmują obecnie 6. miejsce, mając trzy punkty przewagi nad piątkowymi rywalami, którzy znajdują się na 7. pozycji.

Ekstraklasa traci gwiazdy. "Niedługo wrócą i będziemy ich witali z honorami"

Hitowy mecz na początek 22. kolejki ekstraklasy. Górnik-Arka i Lechia Piast, transmisja TV, stream online

Transmisję telewizyjną z obydwu piątkowych spotkań ekstraklasy przeprowadzi Canal+Sport. W internecie transmisja będzie dostępna na platformie ncplusgo.pl.

• 18:00 - Górnik Zabrze - Arka Gdynia
  • 20:30 - Lechia Gdańsk - Piast Gliwice