Efektowne zwycięstwo Lecha Poznań nad Rakowem Częstochowa! Piękna bramka 20-latka

W meczu 21. kolejki ekstraklasy Lech Poznań pokonał Raków Częstochowa 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Christian Gytkjaer, Tymoteusz Puchacz i Jakub Moder. Ten ostatni popisał się pięknym strzałem zza pola karnego w samo okienko!

Lech Poznań przystępował do tego meczu jako piąta drużyna w tabeli. Raków był dziewiąty. Oba zespoły za cel stawiają sobie awans do grupy mistrzowskiej po zakończeniu sezonu zasadniczego ekstraklasy.

Lech Poznań stracił miliony po kontuzji piłkarza?

Gospodarze zagrali jeszcze bez Daniego Ramireza, który w ostatnich dniach opuścił ŁKS Łódź i dołączył do zespołu Lecha Poznań. Hiszpan oglądał swoich nowych kolegów z trybun stadionu przy Bułgarskiej. W połowie piłkarze "Kolejorza" nie zdobyli bramki, ale stwarzali spore zagrożenie pod bramką Jakuba Szumskiego.

Lech strzelał po przerwie

W drugiej połowie przewaga Lecha rosła. W 60. minucie gospodarze prowadzili w statystyce strzałów 14:3. Wciąż brakowało im jednak skuteczności, by otworzyć wynik spotkania. Doczekali się w końcu gola w 67. minucie. Wówczas to Christian Gytkjaer wykorzystał rzut karny po faulu Szumskiego. Na 2:0 podwyższył 21-letni Tymoteusz Puchacz w 81. minucie. Wynik meczu ustalił w 88. minucie 20-letni Jakub Moder pięknym strzałem z daleka w samo okienko. Po tym zwycięstwie Lech jest na piątym miejscu w tabeli. Raków spadł na 11. pozycję.