Lechia ograła mistrza Polski! Dobry mecz w Gliwicach

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Piast Gliwice 2:1 (0:0) w meczu 7. kolejki ekstraklasy. Po tym zwycięstwie gdańszczanie awansowali na 9. miejsce w tabeli.

Kto zostanie nowym mistrzem Polski?

Piast przed startem 7. kolejki ekstraklasy był piąty w tabeli. Lechia nieco niżej - na 10. pozycji. Oba zespoły należały do czołowych drużyn poprzedniego sezonu ligowego. Gliwiczanie to aktualni mistrzowie Polski, a gdańszczanie zajęli trzecie miejsce, zdobywając także Puchar Polski.

Pierwsza połowa w Gliwicach była bardzo intensywna, ale zabrakło w niej bramek. Bramkarze obu zespołów mieli pełne ręce roboty. Frantisek Plach obronił m.in. strzały Lucasa Haraslina, Jarosława Kubickiego i Zarko Udovicicia. Gospodarze także byli bliscy szczęścia. Gości po uderzeniach Jorge Felixa i Sebastiana Milewskiego ratował Dusan Kuciak. Pierwsze 45 minut było bardzo wyrównane.

Lechia coraz wyżej w tabeli

W drugiej połowie padły wreszcie bramki. Najpierw w 55. minucie gola strzelił Sławomir Peszko, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. 15 minut później goście prowadzili już 2:0, bo skutecznym uderzeniem popisał się Udovicić. W 85. minucie Michał Nalepa zagrywał ręką we własnym polu karnym, a rzut karny wykorzystał Felix. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Lechia po tym zwycięstwie awansowała na 9. miejsce w tabeli. Piast pozostaje na 5. pozycji.