Aleksandar Vuković ma pretensje do Piasta Gliwice. "Jako Legia musimy się szanować"

Legia Warszawa chce kupić z Piasta Gliwice Mikkela Kirkeskova, ale sprawa transferu duńskiego obrońcy nie jest przesądzona. Legia była skłonna zapłacić za zawodnika niewiele więcej, niż połowa klauzuli w jego kontrakcie (400 tys. euro). Piast nie przyjął tej oferty, a Aleksandar Vuković ma pretensje do gliwickiego klubu.

- Kirkeskov wpisuje się w profil zawodnika, którego poszukujemy na tę pozycję. Nie będę jednak mówił, jak niektórzy trenerzy: co to jest pół miliona euro? Mniej więcej tej wysokości klauzulę odejścia Duńczyk ma zapisaną w kontrakcie. Wypożyczając zawodnika do Piasta Gliwice, godzimy się dopłacać połowę jego pensji, jesteśmy dobrym wujkiem, tyle że później nie działa to w obie strony. Jako Legia musimy się szanować - przyznał Aleksandar Vuković cytowany przez portal legia.net. Trener Legii Warszawa miał tu na myśli warunki dwukrotnego wypożyczenia Tomasza Jodłowca do Piasta Gliwice, któremu Legia płaciła część kontraktu. Teraz Vuković ma pretensje, że Piast nie chce odwdzięczyć się Legii i zaakceptować oferty niższej niż klauzula zapisana w kontrakcie lewego obrońcy (400 tys. euro).

Zobacz wideo

Legia Warszawa gładko wygrała pierwszy sparing w Austrii

Legia Warszawa wygrała 5:0 z czeskim FK Pribram w pierwszym sparingu podczas austriackiego zgrupowania. Bramki dla wicemistrzów Polski zdobyli Jarosław Niezgoda, Cafu, Andre Martins, Walerian Gwilia i Inaki Astiz. Kolejnymi rywalami Legii podczas austriackiego zgrupowania będą drużyny Red Bull Bragantino, Viktorii Pilzno oraz Universitatea Craiova. Pierwszy oficjalny mecz nowego sezonu legioniści zagrają 11 lipca w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy. Zmierzą się z lepszym z pary Sant Julia (Andora) - College Europa FC (Gibraltar).

Więcej o: