Ekstraklasa. Legia Warszawa testuje nowe ustawienie. Klafurić zadowolony

Legia Warszawa rozgromiła Viitorul Konstanca 5:2. Po dwa gole strzelili Jose Kante i Michał Kucharczyk. Kolejne trafienie dołożył Cafu. Sprawdzian przed walką o Ligę Mistrzów wypadł okazale, a Dean Klafurić jest zadowolony z nowego ustawienia.

- Jestem usatysfakcjonowany z ustawienia z trzema obrońcami. Zaczęliśmy grę takim systemem, ponieważ bardziej pasuje on do charakterystyki naszych graczy. Dla mnie tak na prawdę nie istotny jest system a ludzie, którzy mają wykonać plan taktyczny i to, jak oni reagują na sytuacje podczas meczu w każdej strefie boiska - tłumaczył trener mistrzów Polski.

Słowa Deana Klafuricia dają jasno do zrozumienia, że jego zespół będzie wykorzystywał w nowym sezonie ustawienie z trójką obrońców. W meczu z Viitorulem na środku obrony zagrali: Inaki Astiz, William Remy i Mateusz Wieteska.

Skład Legii na mecz z Viitorulem: Malarz (65' Majecki) - Astiz (72' Michalak), Remy, Wieteska - Mączyński (77' Żyro), Vesovic (72' Philipps) - Hamalainen (65' Kulenović), Cafu, Kante (63' Hlousek), Szymański (77' Nagy) - Kucharczyk

Owacje na stojąco dla Jose Kante

Legia Warszawa straciła w środę dwa gole, ale strzeliła pięć. Kibice i dziennikarze nie są przekonani do nowego ustawienia, ale doceniają jego potencjał w grze ofensywnej.

We wtorek (10.07) Legia Warszawa rozpocznie walkę o Ligę Mistrzów. Jej rywalem w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej będzie Cork City z Irlandii. Początek meczu o godz. 20.45.

- Nie mogę doczekać się dwumeczu z Cork City FC. Myślę, że jesteśmy gotowi. We wtorek czeka nas zupełnie inne spotkanie niż z Viitorulem. Rozpoczęliśmy już analizę naszego przeciwnika. Jeden z naszych analityków był w Irlandii i oglądał ich wyjazdowy mecz z Dundalk FC. To z pewnością będzie ciężki mecz, ale to przecież kwalifikacje do Ligi Mistrzów UEFA - zaznaczył Dean Klafurić.

Tak Legia Warszawa czekała na Carlitosa [WIDEO]

Ile Legia zapłaciła za Carlitosa?

Więcej o: