Boenisch powołany do reprezentacji Polski

Obrońca Werderu Brema Sebastian Boenisch po długich rozmowach z PZPN zdecydował się występować w reprezentacji Polski. 23-latek otrzymał tymczasowy paszport - dokument poświadczający polskie obywatelstwo.

Sebastian Boenisch został powołany przez Franciszka Smudę do reprezentacji Polski na towarzyskie mecze z Ukrainą i Australią.

 

23-latek od 2005 roku występuje w niemieckiej Bundeslidze, do 2007 roku w Shalkę 04, obecnie w Werderze Brema (50 spotkań, 1 gol). Rozegrał też 13 meczy w reprezentacji Niemiec do lat 21.

- W reprezentacji brakowało nam lewego obrońcy. Sebastian to młody, rozwijający się zawodnik. Staraliśmy się i udało nam się go pozyskać. Umiejętności, które posiada na pewno będą dużym wzmocnieniem dla naszej reprezentacji - mówi Franciszek Smuda, selekcjoner reprezentacji Polski.

Stec: "Boją się, że Boenisch będzie robił łaskę"

PZPN walczył o piłkarza polksiego pochodzenia od kilkunastu miesięcy. Obrońca Werderu długo zwlekał z decyzją, ale w końcu zdecydował się na Polskę.

 

Obok Boenisha Polski Związek Piłki Nożnej do gry u Smudy namawia też Laurenta Kościelnego, szanse na ściągnięcie obu malały, ponieważ w ostatnich tygodniach zawodnik Arsenalu odmówił spotkania z Franciszkiem Smudą.

Sebastian Boenisch miał nadzieję, że zostanie powołany do kadry naszych zachodnich sąsiadów - widoczne stracił cierpliwość i zgodził się na występy z "orzełkiem" na piersi.

Piłkarze z klubów zagranicznych powołani przez Smudę:

Bramkarze: Artur Boruc (Fiorentina), Przemysław Tytoń (Roda Kerkade)

Obrońcy: Sebastian Boenisch (Werder Brema), Kamil Glik (Palermo), Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor), Łukasz Piszczek (Borussia Dotmund), Michał Żewłakow (Ankaragucu)

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Adam Matuszczyk (FC Koln), Rafał Murawski (Rubin Kazań), Ludovic Obraniak (OSC Lille)

Napastnicy: Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre), Robert Lewandowski (Borussia Dortmund)

Smoalarek walczy o kadrę w Ekstraklasie  ?

Więcej o: