Młodzieżówka pokazuje, jak to się robi! Oto tabela el. ME po wtorkowej wygranej

Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała 1:0 z rówieśnikami z Estonii w drugim meczu eliminacji do Euro 2025. Jedynego gola zdobył Filip Szymczak. W tabeli Biało-Czerwoni prowadzą z kompletem punktów!

W miniony weekend zespół Michała Probierza rozpoczął walkę o awans na mistrzostwa Europy. Po raz ostatni nasza kadra U-21 zagrała na Euro w 2019 roku. W pierwszym meczu eliminacyjnym Biało-Czerwoni ograli w Płocku 3:0 rówieśników z Kosowa. We wtorek rywalizowali z kolei w Tallinnie.

Zobacz wideo Kulesza może zaskoczyć ws. nowego selekcjonera. Najnowsze wieści z PZPN

Polska lepsza od Estonii. Tak wygląda tabela po drugim meczu eliminacji do Euro U-21!

Biało-Czerwoni wygrali z reprezentacją Estonii 1:0 i potwierdzili wysoką formę sprzed kilku dni z Płocka. Bramkę dla naszego zespołu w 81. minucie zdobył Filip Szymczak. To oznacza, że po dwóch spotkaniach Polacy mają na koncie komplet punktów i prowadzą w tabeli grupy eliminacyjnej. Co więcej, nie stracili nawet jednego gola! 

Tuż za Polską w grupie plasują się Bułgarzy, którzy także jeszcze nie przegrali, jednak mają na koncie jedno zwycięstwo oraz remis. Cztery punkty mają także reprezentanci Kosowa. Z kolei ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Izrael.

Tabela "polskiej" grupy el. do Euro U-21:

  • 1. Polska - 6 pkt, 2 mecze, 2 zwycięstwa, bilans bramkowy 4:0
  • 2. Bułgaria - 4 pkt, 2 mecze, 1 zwycięstwo, 1 remis, 2:1
  • 3. Kosowo - 4 pkt, 3 mecze, 1 zwycięstwo, 1 remis, 1 porażka, 2:3
  • 4. Niemcy - 1 pkt, 1 mecz, 1 remis, 0:0
  • 5. Estonia - 1 pkt, 3 mecze, 2 porażki, 1 remis, 1:4
  • 6. Izrael - 0 pkt, 1 mecz, 1 porażka, 0:1

Awans do turnieju finałowego wywalczy najlepszy zespół z każdej z grup. Ponadto stworzona zostanie klasyfikacja drużyn z drugiego miejsca i najlepsze trzy zespoły z tego zestawienia również zagrają w turnieju finałowym, który odbędzie się latem 2025 roku.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Reprezentacja Polski kolejny mecz eliminacyjny rozegra 17 października w przeciwko Estonii. W tym roku zespół Michała Probierza zmierzy się również jeszcze z Izraelem (17 listopada) oraz z Niemcami (21 listopada).

Więcej o: