To koniec. Wieloletni sponsor opuszcza reprezentację Polski. Rozmowy zakończone klapą

Polski Związek Piłki Nożnej zakończył współpracę z jednym z dotychczasowych sponsorów. Znany w całym kraju podmiot wspierał reprezentację Polski od 2014 roku. Portal wirtualnemedia.pl potwierdził informację u rzecznika prasowego PZPN-u, Jakuba Kwiatkowskiego.

Od sierpnia 2021 roku prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej jest Cezary Kulesza, który zmienia nie tylko struktury, ale również funkcjonowanie federacji. Od początku pracy parafował kilka nowych umów sponsorskich, które mają przynieść federacji duże zyski (m.in. InPost, Inszury.pl i piwo Tyskie) i przedłużył poprzednie, lukratywne kontrakty (Biedronka, STS, PKN Orlen, Leroy Merlin). Kilka firm, które dotychczas wspierały reprezentację Polski, musiały się z nią jednak pożegnać. 

Zobacz wideo Szpilka spełnił swoje wielkie marzenie: Miałem łzy w oczach

Znany bank już nie jest sponsorem reprezentacji Polski. Rzecznik potwierdza: "umowa wygasła"

Z końcem 2022 roku PZPN nie przedłużył umów sponsorskich m.in. z Oshee, Ustronianką i T-Mobile. Portal wirutalnemedia.pl ustalił również, że ze strony internetowej związku zniknął logotyp jednego z gigantów bankowości. Chodzi o Alior Bank, który od 2014 roku wspierał pierwszą reprezentację Polski, zespół U-21 i olimpijską reprezentację Polski. 

"Jeszcze w I kwartale br. logo banku widniało wśród oficjalnych partnerów wymienionych na stronie internetowej PZPN. Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy Związku, w lutym br. informował nas, że rozmowy z Alior Bankiem ws. przedłużenia współpracy trwają. Bank milczał w tej sprawie" - informuje źródło. 

Ostatni raz obie strony przedłużały umowę w 2017 roku, ale tym razem najwyraźniej nie udało im się dogadać. Głos w tej sprawie zabrał rzecznik PZPN-u Jakub Kwiatkowski. - Umowa sponsorska pomiędzy PZPN a Alior Bankiem wygasła z końcem 2022 roku i nie została przedłużona - przekazał krótko rzecznik prasowy reprezentacji

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Z ustaleń dziennikarzy wynika, że firma Publicon Sport, która współpracuje z PZPN-em od sierpnia 2022 roku, ma zamiar znaleźć innego, dużego sponsora z pokaźnym kapitałem. Nie wiadomo jednak, który podmiot wesprze reprezentację Polski w najbliższych miesiącach. 

Więcej o: