Reprezentacja. Polanski: Lewandowski to najlepszy napastnik Bundesligi

PRZEGLĄD PRASY. - Jestem jednak przekonany, że gdziekolwiek Robert by poszedł, poradziłby sobie. To najlepszy napastnik w Bundeslidze - mówi w wywiadzie dla Rzeczpospolitej pomocnik Mainz i reprezentacji Polski Eugen Polanski

Robert Lewandowski obecny sezon zaczął wyśmienicie. W Bundeslidze po 15 kolejkach ma na swoim koncie 9 goli i razem z Mario Mandżukiciem, Alexandrem Meierem, Adamem Szalaiem i Stefanem Kiesslingiem przewodzi w klasyfikacji strzelców. Wiele mówi się o tym, że w najbliższym czasie opuści Borussię Dortmund. - Robert zdecyduje, co jest dla niego najlepsze, wie, co robi. Borussia i Bayern to dwa najlepsze kluby w Niemczech, Dortmund w tym sezonie Ligi Mistrzów udowodnił, że to już nie są za wysokie progi, w fazie pucharowej też może dużo namieszać. Jestem jednak przekonany, że gdziekolwiek Robert by poszedł, poradziłby sobie - powiedział w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Eugen Polanski.

Pomocnik Mainz w reprezentacji Polski zagrał już w 16 meczach, w tym trzech na Euro. Jak sam mówi, nie żałuje decyzji o grze w naszej kadrze: - Nigdy nie żałowałem tej decyzji. Od razu mówiłem, że chcę grać dla Polski nie tylko dlatego, że organizuje mistrzostwa Europy. Podszedłem do sprawy na poważnie, kiedy coś mówię, to się z tego nie wycofuję. Udowodniłem już, że chętnie przyjeżdżam na każdy mecz, na każde zgrupowanie. A Euro? Byłem dumny, że mogłem wziąć udział w takiej imprezie, grałem w reprezentacji, na własnych stadionach. Szkoda tylko, że nie udało się osiągnąć tego, co planowaliśmy.

Więcej o: