Premier League. Szczęsny oceniony najlepiej za mecz przeciw Swansea

Wojciech Szczęsny za mecz przeciwko Swansea został najwyżej oceniony spośród wszystkich zawodników Arsenalu przez portale Sky Sports i Goal.com. Jego zespół niespodziewanie przegrał u siebie 0:2.

Według portalu Sky Sports Szczęsny zasłużył na osiem w skali do dziesięciu. Dziennikarze byli jednak łaskawi dla zawodników Arsenalu, ponieważ najsłabsi (Walcott i Gervinho) dostali piątki, a ósemkami doceniono występy Cazorli i Wilshere'a.

Dużo mniej wyrozumiali okazali się być czytelnicy portalu. Według nich Szczęsny rzeczywiście był najlepszy w zespole i zasłużył na 7.3, ale już Cazorla i Wilshere, razem z Vermaelenem, następni w kolejności, dostali tylko po 5.5.

Zawodnikiem meczu zgodnie - zdaniem dziennikarzy i fanów - został zdobywca obu bramek Michu (odpowiednio 9 i 8.1). Sky Sports dziewiątkę przyznało jeszcze tylko prawemu obrońcy Swansea Rangelowi.

Także według Goal.com bramkarz reprezentacji Polski był najlepszym piłkarzem Kanonierów - otrzymał trzy gwiazdki w skali do pięciu. Takie same noty dostali według portalu rezerwowi w tym meczu Rosicky i Giroud. Najsłabszym zawodnikiem meczu z 1.5 gwiazdki wybrano Theo Walcotta.

Więcej o: