• Link został skopiowany

TVP przejmuje piłkę nożną od Polsatu. 1700 meczów w trzy lata

W poniedziałek oficjalnie ogłoszono to, o czym informowaliśmy jako pierwsi trzy miesiące temu. TVP i PZPN poinformowały o podpisaniu kontraktu m.in. na transmisje Pucharu Polski i I ligi, które przez lata były w rękach Polsatu. Jak będą pokazywane te rozgrywki?
Fot. Konrad Kozłowski / Agencja Wyborcza.pl

O przetargu na mocną i dużą paczkę piłkarskich praw informowaliśmy jako pierwsi w wakacje. Potem też przekazaliśmy, że dość atrakcyjne piłkarskie rozgrywki trafią do TVP od sezonu 2024/25. Przypomnijmy, że oprócz Pucharu Polski i I ligi, publiczny nadawca przedłużył współpracę na II ligę oraz zawarł umowę na kobiecą Ekstraligę. To oznacza, że od przyszłego sezonu na swych antenach będzie miał dużo więcej futbolu.  

Zobacz wideo Prezes Legii o ataku w Holandii: Zastanawialiśmy się czy ten ochroniarz nie jest na jakichś środkach

Mecze w regionalnej TVP

Dużo więcej futbolu, to konkretnie 1717 meczów, z czego znaczna część dotycząca I ligi (z niej będzie pokazanych 927 meczów). O czym już informowaliśmy, spotkania trafią też na anteny regionalne. Jak będzie to wyglądać szczegółowo? Na przykładzie I ligi: trzy mecze w każdej kolejce będą na antenie TVP Sport. Dodatkowo jedno spotkanie pokaże stacja regionalna. Oprócz tego sugerowaliśmy już, że reszta spotkań kolejki trafi do internetu, to będzie pięć spotkań. Będą dostępne nie jak do tej pory w przypadku umowy z Polsatem w opcji PPV, ale za darmo na platformach TVP.

Jeśli chodzi o Puchar Polski, to TVP pokaże co najmniej 33 mecze w sezonie. Wszystkie od 1/8 finału. W poprzednich rundach będą to wybrane spotkania. Tak jak zaznaczaliśmy, nie będzie jednak blokowania niepokazywanych w telewizji spotkań. Oznacza to, że transmisje będą mogły być przeprowadzanie np. poprzez media klubowe.

 - Jesteśmy otwarci na współpracę z klubami. Oczywiście pod paroma warunkami technicznymi, ale będzie możliwość, by kibice te mecze zobaczyli - zapewniał redaktor naczelny TVP Sport, Sebastian Staszewski.  

TVP pokaże też 519 spotkań (przez trzy lata) jeśli chodzi o rozgrywki II ligi. Jeden mecz ma być na antenie TVP Sport, jeden w telewizji regionalnej. Do tego dojdzie też jedno spotkanie Ekstraligi kobiet w każdej kolejce i 100 spotkań młodzieżowych reprezentacji Polski w okresie trzech lat.  

Co ciekawe, jak zapewniły władze TVP, magazyn I ligi, czy też transmisje telewizyjne z tej ligi mają być robione przez najlepszymi dziennikarzy TVP, które pracują przy reprezentacji Polski. To może oznaczać, że o pierwszoligowej rywalizacji będą nam opowiadać Jacek Laskowski, Mateusz Borek, Maciej Iwański, czy Robert Podoliński, który sam kiedyś był trenerem pierwszoligowca.  

Więcej o:

Komentarze (20)

TVP przejmuje piłkę nożną od Polsatu. 1700 meczów w trzy lata

piotr33k2
2 lata temu
a kogo obchodzi pierwsza liga czyli druga liga ? ekstraklasy jak nie było tak nie ,teraz już nawet nie ma magazyny gol z relacjami meczów całej kolejki ,nie ma też ligi mistrzów ,na co idą prawie trzy miliardy bezpośrednio z budzetu ? na samą propagande i hołecką z rachoniem chyba.
dar61
2 lata temu
Będzie dużo więcej futbolu?
Nie, to nadal bęzie PIŁKA NOŻNA, Redaktorze anglicyzujący.
Płatne pepefał [PPV] niech już Autor spolszczy nam sam.
.
Zaś histeryków-komentatorów, jacy już od startu transmisji stosują dyszkant, wykopać z komentowania kopanej.
.
*****(***)
OdSosnowskujmy orto-wpadki:
'...oprócz Pucharu Polski i I ligi, publiczny nadawca przedłużył... [OPRÓCZOZA - typ PRZECINKOZY w części inicjalnej zdania]
>>> ...ligi publiczny... [BEZ PRZECINKA]
.
To konkretnie PRZECINKOZA, czyli brak kontaktu podmiot/orzeczenie:
'...Dużo więcej futbolu, to konkretnie 1717 meczów, z czego...'
>>> ...futbolu to... [BEZ PRZECINKA]
globalneocieplenie9
2 lata temu
Brawo. Przynajmniej będzie co oglądać
rocky.bravo
2 lata temu
Z polskiej kopanej to da się oglądać tylko wybrane mecze Ekstraklasy, glownie zespolow z miejsc 1-6 (Legia, Lech, Rakow, Jagiellonia, itp.), bo to przypomina pilke nozna, przynajmniej w zarysie. I liga jest podworkowa, piłka glownie jest w powietrzu albo na aucie, czasem przebijanka w srodku pola i faul. Tragedia nie do oglądania. Puchar Polski da sie obejrzec od polfinalow. Polsat sie szybko poznal na tym polprodukcie i oddal za bezcen.
Zgłoś komentarz

Czy masz pewność, że ten post narusza regulamin?

Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę
Dziękujemy za zgłoszenie

Komentarz został zgłoszony do moderacji

Nadaj nick

Nazwa użytkownika (nick) jest wymagana do oceniania, komentowania oraz korzystania z forum.

Wpisz swój nick
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę

Użyj od 3 do 30 znaków. Nie używaj polskich znaków, wielkich liter i spacji. Możesz użyć znaków - . _ (minus, kropka, podkreślenie).