Młodzieżówka San Marino szokuje. Dla nich to naprawdę wyjątkowy sukces

Reprezentacja San Marino zremisowała 0:0 z Łotwą w eliminacjach MME. Dla niewielkiego państewka to historyczny sukces, gdyż udało im się w ten sposób przerwać trwającą siedem lat passę porażek.

Reprezentacja San Marino to europejski outsider również w piłce młodzieżowej. Dowodem tego były dotychczasowe wyniki kadry U-21 w eliminacjach MME. Po siedmiu meczach bilans kadry tego niewielkiego kraju mówił wiele - siedem meczów, siedem porażek, bilans bramkowy: 0:27. 

Zobacz wideo Polska - Szwecja. Oceniamy piłkarzy po meczu o mundial!

Historyczny sukces San Marino. Zdobyli punkt po siedmiu latach

We wtorek San Marino grało z Łotwą u siebie. To jedyny rywal w grupie (poza nimi Niemcy, Polska, Izrael, Węgry), z którym outsider mógł nawiązać realną walkę. W pierwszym meczu Łotysze wygrali jednak gładko u siebie 2:0. Tym razem jednak Sanmaryńczycy postawili się. Choć goście przeważali pod względem posiadania piłki, mieli więcej strzałów oraz stuprocentowych okazji, to ostatecznie w meczu padł remis 0:0. 

Dla San Marino to historyczny wynik i przełamanie złej passy. Po raz ostatni młodzieżowcy z tego niewielkiego kraju nie przegrali w 2015 roku. Wtedy w czerwcu zremisowali 0:0 z reprezentacją Estonii. Przez siedem lat zaliczyli 35 porażek z rzędu. Sanmaryńczycy wciąż jednak nie przełamali innej fatalnej passy. Młodzieżowcy z tego kraju czekają na gola w międzynarodowych spotkaniach już pięć lat (w listopadzie 2017 przegrali 1:3 z Czechami). 

San Marino zajmuje z jednym punktem ostatnie miejsce w grupie eliminacje MME, natomiast Łotwa jest przedostatnia z czterema punktami. Obie ekipy nie mają już szans wyprzedzić, że nikogo z czołowej czwórki. W czerwcu San Marino zmierzy się z prowadzoną przez Macieja Stolarczyka reprezentację Polski. Młodzi Polacy wciąż walczą o awans na Euro.

Tabela grupy B eliminacji mistrzostw Europy U-21:

  1. Niemcy - 8 meczów - 21 punktów - 7 zwycięstw, 1 porażka - 26:8 bramki
  2. Izrael - 8 meczów - 16 punktów - 5 zwycięstw, 1 remis, 2 porażka - 17:9
  3. Polska - 8 meczów - 15 punktów - 4 zwycięstwa, 3 remisy, 1 porażka - 20:7
  4. Węgry - 8 meczów - 11 punktów - 3 zwycięstwa, 2 remisy, 3 porażki - 14:13
  5. Łotwa - 8 meczów - 4 punkty - 1 zwycięstwo, 1 remis 6 porażek - 4:17
  6. San Marino - 8 meczów - 0 punktów - 1 remis, 7 porażek - 0:27
Więcej o:
Copyright © Agora SA