Luksemburg zaszokował Anglię. Totalna kompromitacja gospodarzy

W eliminacjach do mistrzostw Europy do lat 17 wielu grzebało ich szanse jeszcze przed pierwszym meczem. Reprezentacja Luksemburga udowadnia, że w piłce nie jest ważne skąd jesteś i jaki herb nosisz na koszulce. Piłkarze młodzieżówki pokonali właśnie przepełnioną gwiazdami Anglię 2:0.

Turniej Euro do lat 17 odbędzie się w Izraelu na przełomie maja i czerwca. Weźmie w nim udział 16 ekip.

Zobacz wideo Iga Świątek dorównała siostrom Williams. Wielka przemiana

Luksemburg wygrywa z Anglią. Niespodzianka w eliminacjach do mistrzostw Europy do lat 17

Druga runda eliminacji do mistrzostw Europy rozpoczęła się w marcu. Część drużyn już wtedy skazywano na porażkę. Jedną z nich była reprezentacja Luksemburga, która trafiła do grupy z Anglią, Francją i Rosją. Kadra Federacji Rosyjskiej ostatecznie została jednak zawieszona.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Skazywany na blamaż Luksemburg pokonał jednak we wtorek reprezentację Anglii 2:0. Gole w tym meczu strzelali Tim Flick i Thomas Souchard. Dzięki tej wygranej drużyna spisywana na porażkę znalazła się na 2. miejscu w grupie z trzypunktową przewagą nad Anglikami. 

Gdy spojrzymy na składy, dostrzeżemy, jak wiele różni obie drużyny. W pierwszym składzie młodzieżówki z Anglii pojawiło się aż siedmiu piłkarzy grających w najlepszych zespołach Premier League: Ishe Samuels-Smith (Everton), Habeeb Ogunneye i Kobbie Mainoo (Manchester United), Josh Feeney (Aston Villa), Rio Kyerematen (Tottenham Hotspur), Leo Castledine (Chelsea) oraz Nico O'Reilly (Manchester City). Do tego doliczyć trzeba Jake'a Batty'ego z Blackburn oraz Emre'a Tezgela ze Stoke City - z klubów Championship. 

Czesław Michniewicz i reprezentacja Polski na Stadionie ŚląskimCzesław Michniewicz tłumaczy, jak Polska zagra ze Szwecją. Specjalna rola Bielika

Dla porównania w zespole z Luksemburga jedynym piłkarzem grającym w klubie z TOP 5 lig w Europie jest Tim Flick. Napastnik gra w młodzieżówce Eintrachtu Frankfurt. Pięciu innych zawodników gra na zapleczu Bundesligi, a pozostali w drużynach niemal dla kibiców futbolu anonimowych.

Więcej o: