Piotr Zieliński doceniony przez media. Polak czołowym piłkarzem Napoli w wygranym meczu

W niedzielę Napoli odniosło kolejne zwycięstwo w tym sezonie Serie A. Jednym z najlepszych piłkarzy na boisku był Piotr Zieliński, który wszedł do gry w drugiej połowie, a pod koniec spotkania strzelił gola.

Napoli z kompletem zwycięstw znajduje się na czele ligowej tabeli. Na jednego z najlepszych piłkarzy włoskiej drużyny w tym sezonie powoli wyrasta Piotr Zieliński. Reprezentant Polski grał we wszystkich meczach drużyny Maurizio Sarriego, a w dwóch ostatnich zdobywał bramki.

W niedzielę klub z Neapolu pokonał na wyjeździe Bolognę 3-0, a polski rozgrywający zdobył w 88. minucie bramkę ustalającą wynik spotkania. 23-latek na boisku pojawił się w 62. minucie zastępując Marka Hamsika.

- Po jego wejściu Napoli zaczęło walczyć, przyspieszyło tempo i pewnie wygrało spotkanie - napisał dziennik "Il Mattino".

Lokalna gazeta wystawiła Polakowi notę 6,5. Ze środkowych pomocników lepszy od Zielińskiego był jedynie Allan, który został oceniony na "ósemkę".

Grę Zielińskiego docenił również portal "WhoScored", który ocenił występ reprezentanta na 7.3, Allan otrzymał notę 8.2, a najlepiej oceniony został Jose Callejon (8.6). "Squawka" natomiast przyznała polskiemu rozgrywającemu 4/5 gwiazdek.