Chaigneau zwycięzcą pełnego wyścigu, Polak najlepszy w maratonie

12h:54m:18s - tyle czasu potrzebował Sebastien Chaigneau, zwycięzca The North Face Transgrancanaria Ultra Trail 2012, na pokonanie 123-kilometrowej trasy w wyścigu. Oto relacja z zawodów, które odbyły się z 2 na 3 marca w Gran Canarii.

Dołącz do nas na Facebooku

- Wyścig był naprawdę ciężki. Przez 70% czasu biegnie się w nocy, co sprawia, że wahania temperatur są naprawdę spore. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się pobić rekord, mimo że to nie był mój cel, bo kiedy biegnę skupiam się głównie na przyjemności jaką daje mi bieg - powiedział Sebastian Chaigneau.

Wśród kobiet niepokonana była Brazylijka Fernanda Maciel, która linię mety przekroczyła z czasem 15h:02m:29s, dzięki czemu zapewniła sobie pierwsze miejsce na podium, ale także piątą lokatę w klasyfikacji generalnej.

- Jestem przeszczęśliwa! Wzięłam udział w fantastycznym wyścigu, wzdłuż przepięknej trasy, doskonale się bawiłam - powiedziała Fernanda Maciel.

Zawodnicy wystartowali na Playa Del Ingles. Najdłuższy, 123-kilometrowy dystans prowadził przez bardzo zróżnicowany, wymagający teren. Uczestnicy musieli pokonać m.in. najwyższy punkt wyspy na wysokości 1949 metrów.

W biegu The North Face Transgrancanaria Ultra Trail 2012 nie zabrakło również reprezentantów z Polski. W maratonie na dystansie 42-kilometrów wystartował Tomasz Klisz, który czasem 3h:33min:17s zapewnił sobie pierwsze miejsce na podium.

- Trasa była trudna technicznie - wąska i do tego bardzo kręta. Choć bieganie po tak wymagającym terenie to nie lada wyzwanie, ja lubię ekstremalne warunki i udział w zawodach sprawił mi wielką przyjemność. Do tego moje zwycięstwo! Długo czekałem na ten sukces i ciężko na niego pracowałem, ale tak naprawdę aż do dekoracji nie mogłem uwierzyć, że wygrałem maraton - skomentował swoje zwycięstwo Tomasz Klisz.

O zawodach The North Face Transgrancanaria Ultra Trail 2012 możesz przeczytać również TUTAJ.