Biegi górskie

 • Bieg tylko dla twardzieli. 70 km granią Tatr w 17 godzin

  Biegają po kilkanaście godzin, pokonując dystanse niewyobrażalne dla przeciętnych biegaczy. Ultramaratończycy - dla jednych ludzie ze stali, dla innych - szaleńcy. W sobotę zmierzą się w kolejnym morderczym biegu - na 70-kilometrowej trasie wiodącej granią Tatr.

 • Bieg Granią Tatr. Wyzwanie dla najlepszych!

  Bieg Granią Tatr. Wyzwanie dla najlepszych!

  Już w sobotę 17 sierpnia o 4 rano, wystartują uczestnicy pierwszego Biegu Ultra ?Granią Tatr?. Będzie to prawdopodobnie najbardziej wymagający bieg górski w Polsce. Trasa: 70 km po tatrzańskich turniach. Sprawnemu turyście pokonanie jej zajmuje 2-3 dni, biegacze będą mieli na to 17 godzin.

 • Magda Łączak i Marcin Świerc najlepsi w cyklu biegów górskich Salomon S-LAB

  Magda Łączak i Marcin Świerc najlepsi w cyklu biegów górskich Salomon S-LAB

  Prawie 500 zawodników i 100 zawodniczek zostało sklasyfikowanych w cyklu biegów górskich Salomon S-LAB 2013. Aby pojawić się w rankingu należało wziąć udział w przynajmniej jednym biegu, który wchodził do cyklu: Biegu Marduły (czerwiec, Tatry), Maratonie Gór Stołowych (lipiec, Góry Stołowe) i Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich (lipiec, Dolny Śląsk). W tym ostatnim punkty w cyklu były przyznawane na jednej z trzech tras Biegu 7 Szczytów (235km!), Złotym Maratonie (42km) i Złotym Półmaratonie (21km)

 • Red Bull X-Alps. Faron gotowy na ból

  Red Bull X-Alps. Faron gotowy na ból

  - Już dwa dni po zakończeniu ostatniej edycji chciałem tu wracać. Czułem niedosyt, który był silniejszy od cierpienia - mówi na kilkanaście godzin przed startem jednego z najbardziej morderczych wyścigów świata Paweł Faron, jedyny Polak w stawce.

 • Polak wystartuje w jednym z najbardziej ekstremalnych wyścigów górskich na świecie